Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DACH + komin
#31
U mnie ekipa montowała całość 8 godzin. Dach jak w projekcie. Nieciekawą sytuację masz. Staraj się rozwiązać problem polubownie. Jeżeli to nie przyniesie efektu, zostaję tylko dobry prawnik.
Odpowiedz
#32
(30.08.2018, 10:19)gjenio napisał(a): Ten daszek przed wejściem chcesz jakoś zabudować czy taki otwarty zostawiasz ?

Otwarty nie zostanie z pewnością.
Nie chcę, aby siadały tam ptaki i "fajdały" mi na głowę, gdy będę wychodzić z domu Wink
Prawdopodobnie zamontuję podbitkę do "jętek". Taką samą jak na okapie całego dachu.

Opisana przez Ciebie sytuacja z montażem - masakra!
U mnie notowała ta sama firma, która produkowała wiązary.
Odpowiedz
#33
Zabudowa ma sens, też o tym myślałem wtedy mógłbym zrezygnować z wiatrołapu w domu. Niestety porzuciłem ten pomysł ze względu na linię jaką muszę zachować od drogi - 6 metrów. Chciałem mieć za domem więcej miejsca.

Co do montażu wiązarów samodzielnie bez dźwigu w rzeczywistości jest to masakra. Za parę dni wrzucę na swój dziennik jakie patenty tam musiały zostać wymyślne żeby to się udało.
Odpowiedz
#34
Aaa, piszesz o zabudowie boków!
No to będzie tak jak jest - wsparte na 4 słupach.
A zabuduję górę - podbitką.
Odpowiedz
#35
Jaka wyszła powierzchnia strychu ?
Okap na ile wysunięty ?
Odpowiedz


#36
Wygospodarowano poddasze użytkowe o powierzchni ok. 19 m2
i wysokości 2,1 m (obciążenie użytkowe 100 kg/m2) - tyle z projektu.

Na żywo sprawia wrażenie większego Wink
Pomierzę dokładnie, gdy będę wykańczać strych.
Okap jak w projekcie - 50 cm na gotowo. Nie myśleliśmy, aby coś tutaj zmieniać.
Odpowiedz
#37
100kg/m2 jako poddasze użytkowe? U nas by nikt się pod tym nie podpisał. U mnie w starostwie musiało być zgodnie z przepisami na 150 kg wszystko poniżej to niestety stryszek.
Odpowiedz
#38
Jak dla mnie to też stryszek, w sensie gratowisko Wink
Mebli tam wstawiać nie będę, ani robić sypialni.
Ale w dokumentacji użyto takiego stwierdzenia jak powyżej Wink
Odpowiedz
#39
Nawet jak zrobisz tam pokój to nic nie powinno się wydarzycWink
Odpowiedz
#40
Nie ciekawa sytuacja, umie w sumie podobnie ekipa która miała montować dach przesunął termin o miesiąc. Tydzień przed planowanym terminem dzwonię kolejny raz i nie odbierają tel jakąś masakra.
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu