Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etap 7 - tynki i wylewka
#1
Tam gdzie instalacje już zrobione ruszyłem z tynkami w tym miejscu chciałbym podziękować Maciejowi87 za cenne rady! Wylewkę miksokreta zrobi firma styropianu będzie 15cm, wylewki z 7 cm. Wracając do tynków to ściany zagruntowane baumitem gypsum primer, dodatkowo miejsca gdzie ściany wewnętrzne stykaną się z ścianami zewnętrznymi pociągnięta jest siatka z klejem. Tynk, który używam to dolina nidy beta i knauf goldband zdecydowanie lepiej mi się pracuje na tym drugim bo to typowy ręczny gips i tak przyjdą na to gładzie. Korzystam z prowadnic tynkarskich które ułatwiają mi pracę


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
z każdą ścianą nabieramy wprawy kilka fotek:
(parami te same ściany)


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#3
To teraz czekam jeszcze na opis. Czym mieszałeś ile mniej więcej dziennie zrobiłeś? Co Cie zaskoczyło itd
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#4
(04.08.2018, 20:20)maciej87 napisał(a): To teraz czekam jeszcze na opis. Czym mieszałeś ile mniej więcej dziennie zrobiłeś? Co Cie zaskoczyło itd

hmmm od czego zacząć... teraz działamy tak... w dwie osoby, jedna miesza a druga nakłada.
Mieszamy po całym worku w dużym okrągłym kasterze (wg przepisu na worku Wink ) wstępnie mieszamy dużym mieszadłem następnie przekładamy do mniejszych wiader i tam mieszamy wkrętarkami tak żeby nie było żadnej grudki. Robimy po całej ścianie, pas po pasie (wyznaczone prowadnicami) od dołu do góry nakładamy tynk pacą. Jak mam obrzucony cały pas przeciągam łatą "h" zabieram się za kolejny pas (nakładanie, potem łata h) Gdy mam już dwa pasy wyrywam prowadnicę i uzupełniam tynkiem z tego samego czasu rozrobienia i przeciągam dwa pasy łata trapezową. Mieszamy kolejne partie i jedziemy z kolejnymi pasami. Po ich nałożeniu i przeciągnięciu łatą h" wracam do dwóch pierwszych pasów zabieram się piórowanie (- bo chyba tak się to nazywa) szpachlą fasadową a po 15 minutach przejeżdżam gąbką z wodą i znowu piórowanie ... w ciągu dnia robimy max dwie ściany
Odpowiedz
#5
tynkowanie zakończyliśmy parę dni temu. Teraz układamy styropian, potem firma wchodzi z podłogówką a dalej kolejna forma z wylewką... W styropianie robimy bruzdy lutownicą pod kable i rurki patent z yt a styropian tniemy maszynką własnej roboty też wg instrukcji na yt.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


#6
Styropian już wyłożony 3x5cm


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#7
Maszynka do styro zrobiona z prostownika i drutu oporowego?
Odpowiedz
#8
Jak zawsze jakość pierwsza klasa. Eps 100?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#9
A folie dawales?
Odpowiedz
#10
folia 0,3mm atestowana
W kosztorysie jest.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu