Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 6-7 11.07.2016
#1
Ostatnie dwa dni pracy upłynęły na przygotowaniu fundamentów do izolacji termicznej i przeciwwilgociowej.
Wszystkie ściany wymurowane i zafugowane na gładko. Przygotowany otwór na wyjście kanalizy, ale prawdopodobnie miejsce zostanie zmienione.
Wprowadzona dość istotna zmiana, polegająca na rezygnacji z lustrzanego odbicia na rzecz wersji podstawowej. Problemem były trzpienie przygotowane w miejscach do wersji lustrzanej. No ale to również nie stanowi wielkiego problemu, tylko wymagało trochę więcej pracy.
Ściana fundamentowa została wycięta na wylot na szerokość 24cm. W lawie zostały wywiercone otwory na głębokość 25cm na pręty zbrojeniowe i "zakotwione chemicznie", następnie całość zaszalowana i zalana betonem.
Zalane również stopy kominowe, szalunki ustawione na miejscu, podsypka suchym betonem na grubość ~15cm i następnie zalana podwójna kratownica.

Wszystkie ściany od wewnętrznej strony pomalowane 2 krotnie środkiem typu "dysperbit".
Na zewnątrz przygotowana izolacja termiczna, do ostatecznego wykończenia.
Jeśli pogoda dopisze, w dniu jutrzejszym budynek od zewnętrznej strony również będzie gotowy do zasypu. W między czasie przeciągnięta zostanie rura PE32 pod ławą fundamentową, i zamocowana w kotłowni.
Dodatkowo jak w poprzedniej inwestycji 2 przepusty na kabel elektryczny zasilający budynek oraz drugi na ewentualne media.
Nie będę się rozpisywał o ilości materiału zużytego do wybudowania zera, ponieważ poszło go dokładnie tyle samo co w Szczepidle.
Również prawie dokładnie tyle samo kapusty poszło na materiały Smile

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.
Proces budowy wygląda dokładnie tak samo jak w temacie ze Szczepidła.

[Obrazek: 20160711_115816.jpg]

[Obrazek: 20160711_180019.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu