Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posadzka na gruncie oparta na fundamentach?
#1
Witam, mam pytanie. Jestem w trakcie budowy domu parterowego. Fundamenty są dosyć mocno rozbudowane.Wymurowano je z bloczków betonowych, następnie zasypano piaskiem, który został odpowiednio zagęszczony. Mój wykonawca zaproponował następującą metodę wykonania "chudziaka". Mianowicie ściany fundamentowe chce obłożyć styrodurem z zapasem ok 15 cm co stworzy swoisty szalunek. Na ścianach fundamentowych rozłożone będą zbrojenia, a na zagęszczonym piasku siatki z drutu fi 12. Całość ma być zalana betonem B20 z gruchy, czyli tzw opaska połączy się razem z chudziakiem (którego z racji klasy betonu ciężko już nazwać chudziakiem). 

Nie pytam o to czy to rozwiązanie jest tańsze czy droższe, itd. tylko czy jest w ogóle zgodne ze sztuką budowlaną? Czy chudziak może być w ogóle "posadowiony" na ścianach fundamentowych? 
Odpowiedz
#2
Z ilu bloczków masz sciane fundamentową? Moim zadaniem nie ma potrzeby wykonywać takiego chudziaka.
Odpowiedz
#3
(12.08.2018, 22:16)lukas0685 napisał(a): Z ilu bloczków masz sciane fundamentową? Moim zadaniem nie ma potrzeby wykonywać takiego chudziaka.

Jest 5 rzędów bloczków, a ma to jakieś znaczenie ?? Bardziej chodzi mi o to czy taka podłoga podparta na ścianach fundamentowych nie będzie pękać na ich wysokości w momencie jeśli odpukać piasek spod środkowej części nieco osiądzie
Odpowiedz
#4
Jak dobrze zagęścisz to nie siądzie. Zapytaj kierownika budowy.
Odpowiedz
#5
To o czym mówisz to chyba zwykła płyta fundamentowa zalana na wierzch. Trzyma się ona na siatce, oparta jest na kominach i ścianach fundamentu. Jeśli piach jest porządnie zawibrowany to Nic tam nie ma prawa pęknąć. U nas tak zostało zalane i ani pęknięcia betonu gdzie na dwoch budowach obok bez siatki w środku pęknięcia pojawiły się ciągu tygodnia od zalania.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu