Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiązary opadające czy proste
#11
(17.08.2018, 22:46)Kubinz napisał(a): Plus wiazarow opadajacych? Daja wiecej cienia na okna podobno, pozdrawiamSmile

Wiązary opadające dają więcej cienia latem to jest prawda ale w związku z tym, w okresie jesienno - zimowym szybciej w domu robi się ciemno i zapalamy światło, mniejsze są też zyski energetyczne ze słońca. Zawsze się znajdą jakieś plusy i minusy Smile Pozdrawiam Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#12
Niedawno dowiedziałem się, że firmy oferują również wiązary opadające z poziomymi belkami ułatwiającymi montaż podbitki.

https://www.youtube.com/watch?v=cRvQOb96Tvk

Ktoś może orientuje się ile trzeba dopłacić za to udogodnienie?
Odpowiedz
#13
Mam coś w tym rodzaju


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#14
z tego co widzę masz proste , choć konstrukcja ciekawa...opadające są wtedy kiedy wiązar na zawenątrz schodzi poniżej poziomu wieńca.
Odpowiedz
#15
dziwne i heheh łatwiej będzie ocieplić, ciekawe jak z wytrzymałością bo wydaje mi się że to rozwiązanie trochę słabsze niż wersja z całym pasem dolnym
Odpowiedz


#16
(19.01.2021, 21:50)aarek1404 napisał(a): dziwne i heheh łatwiej będzie ocieplić, ciekawe jak z wytrzymałością bo wydaje mi się że to rozwiązanie trochę słabsze niż wersja z całym pasem dolnym

Przy tego rodzaju konstrukcja stosuje się precyzyjne wyliczenia raczej...
Projektował mi to gość co mi projekt domu robił a kiedyś był projektantem w firmie produkującej wiązary.
Wykonawca wiązarów to Gotowe Dachy Górski
Mam projekt i wszystkie potrzebne wyliczenia obciążeń
Pas dolny wysokości 170 mm, najwięcej z otrzymanych ofert a miałem ich prawie dziesięć.
Cena z górnej półki ale drewna 30% więcej niż najtańsza oferta, liczyłem przekroje'
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu