Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błonie - Zachodnio Warszawski
#21
Mi się udało kupić po 8zł z transportem, do tego doliczyli mi tylko palety. bloczki H+H 12cm kupowałem po 5zł z transportem (palety płatne osobno). Palety bardzo na budowie się przydały i nie oddałem ich, zrobiłem z nich rusztowanie. Ścinek z bloczków 24 zostało mi dobre pól palety jak nie więcej.


Update z murowania, przyznam ze ściana z trzema oknami i drzwiami wejściowymi była najtrudniejsza do murowania (front) i wyszła najkrzywiej, odchyłka między góra a dołem to około 10mm. 


.jpg   IMG_7997.jpg (Rozmiar: 61.41 KB / Pobrań: 585)

.jpg   IMG_8001.jpg (Rozmiar: 55.4 KB / Pobrań: 581)

.jpg   IMG_8036.jpg (Rozmiar: 50.83 KB / Pobrań: 580)

.jpg   IMG_8039.jpg (Rozmiar: 48.43 KB / Pobrań: 578)

.jpg   IMG_8042.jpg (Rozmiar: 50.55 KB / Pobrań: 578)

.jpg   IMG_8057.jpg (Rozmiar: 51.02 KB / Pobrań: 577)

.jpg   IMG_8061.jpg (Rozmiar: 52.82 KB / Pobrań: 580)

.jpg   IMG_8154.jpg (Rozmiar: 52.65 KB / Pobrań: 579)

.jpg   IMG_8156.jpg (Rozmiar: 37.85 KB / Pobrań: 581)

.jpg   IMG_8158.jpg (Rozmiar: 56.12 KB / Pobrań: 583)

Pozdrawiam
Odpowiedz
#22
10 mm to pikuś. Codzienne stykam się z ścianami krzywymi do 3-4 cm. Ale przeważnie z ceramiki
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#23
Uciekło ci do wewnątrz czy w drugą stronę?
Odpowiedz
#24
Ściany uciekły mi do zewnątrz o 1 cm nie wszystkie, najgorzej wyszła frontowa Sad


Trochę mnie nie było, urlop się skończył i po pracy od razu na budowę śmigam. Kończę około 1-2 w nocy i na forum już nie mam siły. 

Zaległe foty z wylewania wieńca, budowa jest obecnie na etapie opierzenia komina oraz podwieszania sufitów. 



Jeżeli chodzi o samo wylewanie wieńca to był to jeden z najtrudniejszych momentów na budowle, słup się rozjechał kupa betonu poszła bokiem do tego przy wibrowaniu wieńca zacinały się wkręty ..... :Sad na szybko trzeba było to ściągać dodatkowymi śrubami. Cały dzień wycieńczenia fizycznego i psychicznego.

Do budowy szalunków wykorzystałem OSB, ponieważ mam tylko piłę tarczową ręczną z biedronki z palet zrobiłem sobie krajzegę Smile

Nadproża również sam wylewałem ze względu na bardzo dużą ilość cementu jaka została mi po murowaniu fundamentów. Rusztowanie częściowo pożyczone częściowo zrobione z palet. 

     
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Pozdrawiam !
Odpowiedz
#25
Ale alpinista z Ciebie!
Te "rusztowanie" z gałęzi i palet - szok!
Wygląda jakby miało się wywrócić pod własnym ciężarem...

Dobrze, że spełniło swoje zadanie i nie zrobiłeś sobie krzywdy...
Odpowiedz


#26
Za te rusztowanie to powinieneś dostać nagrodę za najlepszą improwizację budowlaną roku.
Odpowiedz
#27
Rusztowanie i krajzega z palet wygrywają w dniu dzisiejszym !!  Smile Gratuluję postępów oraz kreatywności !!
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#28
Jeśli coś jest głupie a działa tzn ze nie jest głupie. Wink
Teraz bd z górki
Odpowiedz
#29
Dzięki za miłe słowa, rusztowanie może wygląda na prowizorkę ale były robione obliczenia i modele MES na obciążenia statyczne i dynamiczne zatem nie bałem się chodzić po nim heheheh. 

Mały up z działówek :

   
   
   
   
   
   
   

Kolejny up będzie już z nieplanowanego samodzielnego montażu wiązarów. Na tym etapie musieliśmy sami skonstruować dźwig żeby wciągnąć wiązary na dach. 

Stay tuned !
Odpowiedz
#30
Podziwiam! Ja też miałem zapał żeby wszystko robić we własnym zakresie a nawet działówek nie mogę skończyć i trwa już to drugi miesiąc.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu