Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - Pszczyna
#21
(16.09.2018, 12:57)lesiopesio napisał(a): Kiczka16, słupy zalewaliśmy pierwsze, beton kręcili chłopaki sami w betoniarce.

tomekpoz, nie ma u mnie nigdzie linii wysokiego napięcia. W pasie zieleni między moją działką a drogą jest normalna linia napowietrzna.

Oki dzieki. Bo tak się zastanawiam czy jak bym jechał ścianami i byłbym w połowie wysokości i bym to zalał i później jeszcze raz już do góry samej. Tylko pytanie jak to sie ma do wytrzymałości bo jednak nie będzie to jednolite.
Odpowiedz
#22
Miałem robić podobnie ale projektant który rysował mi dodatkowe słupy stanowczo powiedział, że nie mam żadnych szans na zrobienia w betoniarce takiego betonu jak w betoniarni. Chociaż kiedyś beton kręcili kiedyś tylko w betoniarkach i domy stoją do dziś.
Odpowiedz
#23
Kiczka16, u mnie też było lane na dwa razy, do połowy ściany i później od połowy w górę. U mnie ani projektant, ani kierownik budowy nie mieli nic przeciwko takiemu laniu słupów.

Lubin, odezwij się do mnie za 50 lat to Ci powiem czy dom jeszcze stoi i czy ściany nie pękają Big Grin
Odpowiedz
#24
Za 50 lat jak zadbam o zdrowie i dobrze pójdzie to będę się do piachu przyzwyczajałTongue Może wcześniej się odezwę.
Odpowiedz
#25
I stało się. Wczoraj podpisana umowa na okna. Montaż ostatni tydzień października / pierwszy tydzień listopada. Po dłuuuuuugich namysłach padło jednak na okno HST w salonie (270 cm szerokie). Koszt okien z roletami to równe 35 tysięcy brutto. Profil Veka, kolor Winchester.
Odpowiedz


#26
Cena kosmos!
Nijak to się ma do oryginalnego kosztorysu.
Ja uważam, że także wziąłem okna z górnej półki (bardziej tradycyjne okno balkonowe), ale płacę 15,5 za okna + rolety.

To nie żeby w żaden sposób krytykować Wasz wybór, tylko w kontekście pytań "Ile kosztuje ten dom".

W kosztorysie okna + rolety to 15 tys., można mieć same okna za 8, można z roletami za 12-20, a jak widać i za 35.

A tak poza tym oknem HST, to co jeszcze wpłynęło na cenę?
Odpowiedz
#27
...okno HST Big Grin Wycena ze zwykłym trzydzielonym balkonem bez HST na same okna była 16 tysięcy. Do HST było dopłaty 9 tysięcy, więc już daje nam to 25 tysięcy + rolety.

Pamiętaj że okno tarasowe mamy 270 x 235 cm. W jadalni przerobione na okno balkonowe (200 x 235), w kuchni okno narożne (czyli 2 zwykłe okna), w sypialni głównej okno balkonowe (znów 200 x 235), a dwóch pozostałych pokojach poszerzone okna na 200 x 150 cm. To robi cenę - powierzchnia okien. U nas zwiększa się ona praktycznie dwukrotnie, jak nie więcej.

Miałem jeszcze wycenę na profilu Vetrex 92 z innej firmy. Tam cena z roletami i ciepłym montażem poszybowała na 55 tysięcy.

My nie zakładamy budżetu 150 tysięcy i nie kupiliśmy tego projektu aby budować dom w tym budżecie. Od razu były inne założenia. Projekt kupiliśmy bo odpowiadał nam wymiarami i układem pomieszczeń.
Odpowiedz
#28
Dziś przyjechały wiązary. Chłopaki robili od 7 rano do 16. W poniedziałek jeszcze pół dnia i ma być na gotowo Smile

PS: czy ktoś wie dlaczego drzewo jest rude?

   
Odpowiedz
#29
rude bo zabezpieczone specjalnymi środkami przeciwko grzybom, pleśnią itp. są różne środki i różne kolory...
Odpowiedz
#30
Czy w kontakcie ze słońcem preparat powinien wchłonąć się w drewno i je rozjaśnić?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu