Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tynki ?
#1
Question 
Witajcie :-)

Mam pytanie dotyczące tynków.

Obecnie rozważam dwie opcje tynków maszynowych:

1. Tradycyjne czyli cementowo-wapienne
2. Gipsowe.

Firma z którą rozmawiałem proponuje mi do nowego domu gipsowe argumentując, że będą gładkie, nie ciągną wilgości i stosują dobrej jakości materiał (ponadto normy pozwalają na takie tynki nawet w łazienkach). Firma z polecenia, od lat zajmująca się tynkami, chyba nawet biznes rodzinny :-)

Z całym materiałem potrzebnym do wykonania tynków na gotowo (np. kątowniki, folie, taśmy, materiał) cenią sobie 35zł/m2.. Wiem, że średnia za samą robozicnę to 19-23zł za m2.. Załóżmy że w domku jest 350m2 ścian do otynkowania x35zł/m2 = 12250zł. Jeżeli robocizna wychodzi 350m2 x średnio 23zł za m2 = 8050zł. Możliwe jest żeby cały materiał wychodził na poziomie 4200zł ??

Proszę o wypowiedź.. :-)
Odpowiedz
#2
Z tego co się orientuję gipsowe akurat ciągną wilgoć.
Odpowiedz
#3
Czyli lepiej cementowo-wpienne i na to ewentualnie "gładź"? Bo cena za m2 jest taka sama w przypadku w/w firmy..
Odpowiedz
#4
Zapytaj jakiej grubosci będzie tynk. I sobie przelicz ... wszystko zalezy czy ściany proste czy kable masz na ścianie czy w bruzdach.... zobacz u mnie  w dzienniku ile zeszlo mi tynku... no ja tylko brałem pod uwagę gipsowe... polecam poszukać informacji nt tynków u macieja87
Odpowiedz
#5
Cementowe na beton komórkowy nie są wskazane.
Odpowiedz


#6
lukas0685, u mnie całość jest z ceramiki
Odpowiedz
#7
to zmienia postać rzeczy.
Odpowiedz
#8
tak mi powiedział fachowiec , ja się nie zagłębiałem w temat.
Odpowiedz
#9
Prawdziwych fachowców już nie ma.
Odpowiedz
#10
Lubin, jeszcze jednostki się zdarzają , nie mówię tutaj o tynkach.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu