Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koszt SSO-Śląsk
#1
Witam wszystkich

Czy orientuje się ktoś jaki jest mniej więcej koszt zrobienia od podstaw stanu SSZ(razem z pokryciem dachu) przez firmę.Chciałbym wszystkie materiały zamawiać sam. Czy da radę z materiałem+cała robocizna zmieścić się do 120 tyś? Czyli zrobienie fundamentó,zrobienie wszystkich ścian,cały dach i okna.


Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Napisze Ci na swoim przykładzie. Buduje w okolicach częstochowy. Praktycznie wszystko robię sam. Obecnie układają dochówkę. Na sam materiał wydałem około 80,000zl(bez okien i drzwi) do tego 10,000 robocizna dachu( za to się nie biorę bo się nie znam). Jeżeli chcesz firmę to nikt taniej raczej nie zrobi SSO niż 40,000zl. 120,000 na dzień dzisiejszy za SSZ bez przykładania ręki do budowy raczej nierealne.
Odpowiedz
#3
za 120 możesz wybudować robiąc samemu z ekipą nie ma szans
Odpowiedz
#4
127 tys z blaszakiem, projektem , geodatą i wszystkimi pierdołami z budowa zwiazanymi. Wszystko zlecone Wink
Takze jest to realne Wink SSZ
Odpowiedz
#5
Wszystkie materiały do SSO w moim przypadku to ok 85 tys. + okna 15 tys. (jeszcze bez drzwi wejściowych).
Nie oszczędzam, biorę dobre materiały.

Wszystko co do grosza pokazuję w kosztorysie, w swoim dzienniku.

Dolicz robociznę. 30-40 tys.
Niektórzy piszą o 15-20 tys za robotę...
Zależy od regionu.

Do tego projekt, adaptacja, kierownik budowy, przyłącza.... Około 10 tys.
Odpowiedz


#6
U mnie bez okien wyjdzie około 80 tysięcy za materiał w stanie SSO (z dachem, kominami, itp). Do tego okna około 30 tysięcy, ale ja mam powiększone wszystkie otwory okienne (oprócz łazienki i kotłowni). Ekipa za wybudowanie bierze 40 tysięcy brutto. Nie oszczędzam na obudowie, buduję z dobrych materiałów.

Jak widzisz u mnie wychodzi średnio 150 tysięcy SSO z oknami (bez drzwi) oraz ekipą budowlaną.
Jeśli będziesz budować z tańszych materiałów, a okna zostawisz oryginalnie jak w projekcie to może i uda Ci się zmieścić w okolicach 120 tysięcy.

Pamiętaj jeszcze o papierach, przyłączach, itp. co wspomniał kolega Michał.
Odpowiedz
#7
(04.09.2018, 08:25)lesiopesio napisał(a): U mnie bez okien wyjdzie około 80 tysięcy za materiał w stanie SSO (z dachem, kominami, itp). Do tego okna około 30 tysięcy, ale ja mam powiększone wszystkie otwory okienne (oprócz łazienki i kotłowni). Ekipa za wybudowanie bierze 40 tysięcy brutto. Nie oszczędzam na obudowie, buduję z dobrych materiałów.

Jak widzisz u mnie wychodzi średnio 150 tysięcy SSO z oknami (bez drzwi) oraz ekipą budowlaną.
Jeśli będziesz budować z tańszych materiałów, a okna zostawisz oryginalnie jak w projekcie to może i uda Ci się zmieścić w okolicach 120 tysięcy.

Pamiętaj jeszcze o papierach, przyłączach, itp. co wspomniał kolega Michał.

różnica między oryginalnymi oknami a większymi jest znikoma. ja mam wszystkie do 2m poszerzone oprócz kotłowni i lazienki ,i cena podobna jak u wszystkich co mają według projektu.
Odpowiedz
#8
(04.09.2018, 11:08)lukas0685 napisał(a): cena podobna jak u wszystkich co mają według projektu.

Okno nie jest równe oknu!
Trzeba patrzeć na parametry, a nie wyłącznie na cenę...
Miałem wyceny na okna z roletami od 12 do ponad 20 tysięcy...
Parametry okien różne...
I żeby było śmieszniej, to te najtańsze były jednymi z cieplejszych okien Wink
Odpowiedz
#9
Dokładnie. Ja mam porządnego producenta na porządnym profilu, okna poszerzone i wycenę mam na 32 tysiące z roletami (w tym jest okno HST). Jestem pewien, że na jakimś Drutexie byłoby za to samo 10 tysięcy mniej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu