Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 12-18 23.07.2016
#1
Proszę wybaczyć brak aktywności na poziomie z poprzedniej budowy.
Ta inwestycja była przede wszystkim poza planem na ten rok. Tylko z uwagi na tragedię (pożar i doszczętnie zniszczony dom) jaka spotkała inwestorów w ubiegłym roku zdecydowaliśmy się pomóc i uporać z tym jak najprędzej.
Podziękowania należą się Panu wójtowi z Santoka oraz sołtysowi ze Starego Polichna. Bardzo umocnili mnie w przekonaniu, że niemożliwe nie istnieje..

Prowadzenie dziennika po robocie wbrew pozorom naprawdę pochłania sporo czasu, którego tutaj było jak na lekarstwo... No i nieprzewidywalna pogoda w tym miejscu. Każdy dzień bez deszczu był wykorzystywany możliwie maksymalnie. Nieplanowane zdarzenia również nie pomagały aby ukończyć inwestycję w przewidywanych trzech tygodniach prac, które mijają właśnie dziś.
Praca pod presją czasu jest dość "ciekawa" Big Grin ale jednocześnie bardzo mocno ukazuje słabe i mocne strony naszych możliwości.
Po raz kolejny potwierdziło się powiedzenie, że potrzeba jest matką wynalazku..
Zupełnie inna budowa niż poprzednia, właściwie brak jakichkolwiek manewrów na placu budowy, większa odległość do składów budowlanych, również doskonale pokazała jak ważna jest organizacja prac. Do upadłego będę powtarzał, że to najważniejszy element całej układanki jaką jest budowa domu.Poważna awaria samochodu, którego nie ma do dnia dzisiejszego, upadek z rusztowania i awaria drugiego auta! Dla nas to jednak kolejne cenne doświadczenia, z których z całą pewnością zostaną wyciągnięte wnioski.
Sam proces budowy również z dnia na dzień staramy się udoskonalić, uzupełniając wyposażenie i sprzęt, który pozwoli zminimalizować czas potrzebny do wykonania SSO.

Jeśli chodzi o samą budowę to, koszty materiałów zbieżne właściwie w całości w porównaniu z poprzednią inwestycją w Szczepidle. To kolejna budowa potwierdzająca trafność założeń z lutego tego roku, mimo zmian cen stali na poziomie dobrych 30% w górę. Ogólnie można zaobserwować tendencję wzrostową materiałów budowlanych.
Ceny gazobetonu również zaczynają szybować w górę. Solbet 24x24x59 7,9 brutto / szt.

Na niezmiennym poziomie pozostają ceny betonu towarowego, kruszyw. Dość stabilnie utrzymuje również się cena styropianu i izolacji przeciwwilgociowej.

Jednak jeśli ktoś naprawdę zamierza budować w najbliższej przyszłości warto już teraz kupić potrzebną stal i materiał na ściany.

W poniedziałek późnym popołudniem planowany beton na wieniec.

p.s jeśli tylko inwestorzy wyrażą zgodę na dokumentowanie budowy to na następnej będzie więcej czasu na prowadzenie dziennika Wink

Pozdrawiam
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu