Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Całkowity koszt.
#51
Mieszkamy obecnie za granicą i odkładamy na wymarzony dom i jak czytam te wpisy to mam wrażenie że na przyszły rok z kwotą 300tys nie mam co nawet marzyć skoro wszyscy podają tu takie ceny. Budować mam zamiar własnymi siłami wraz z wykończeniem plus cześć zlecona.
Odpowiedz
#52
My na dzień dzisiejszy wydaliśmy 178tys +-2tys musiałbym dokładnie policzyć. A do zrobienia zostało obrobić parapety, pomalować sufity, ściany, zasypać sufit celulozą, położyć płyty na strychu, położyć płytki i panele. Styropian klej na elewacje jest w tej kwocie czeka na dobrą pogodę. Kotłownia cała w płytkach położona. Także my celujemy w 250-260tys. Zlecony dach, tynki, wylewki,hydraulika
Odpowiedz
#53
Odpaliłem exela. Szczegóły w moim dzienniku.
Budowa ok. 285
Papiery, przyłącza itp. 15
Wyposażenie 35-40.
Do tego działka.

Swoja robota warta ok. 60 tys.
Odpowiedz
#54
Michał G. pisze bardzo uczciwie. Każdy z nas chciał się oszukiwać, że da się tanio. Mimo wszystko zakładaliśmy marginesy finansowe na większe zakupy, które jak się okazały były zbyt małe.

Mój przykład z początku tego wątku. Miałem fundusze na drzwi po 600 pln, jak słusznie mi zwrócono uwagę - zdecydowanie za mało. To była bolesna prawda, bo wycenę z katalogów hurtowni czy marketów budowlanych to jak podróże palcem po globusie.

Finalnie drzwi wewnętrzne 6 szt. kosztują mnie 9200 zł, z montażem, bez klamek. Koszt montażu to 500 zł (ujęte w tej cenie). Dostawca i instalator: Komfort.

Miałem mieć pieniądze na:
- taras 70m2
- utwardzenie 100m2

Wg mojego rozeznania jak na dom tej klasy wydałem dużo - na wykończenie. Ale mam na gotowo.
Wełna o wysokim współczynniku, styropian 25 cm sciany grafit o najwyższym współczynniku termo organika, wełna na dach ursa o najwyższym współczynniku, grafit termoorganiki najtwardszy 15 cm na podłogę.
Łazienka, wc, jedna sypialnia, kuchnia, salon (bez jadalni)

Całość (od projektu, zakup działki, budowa i wyposażenie) bez tarasu i utwardzenia kosztowała mnie około 560 tys

Na taras przewiduje około 7 tys (tartak pod domem, będę robił sam).
Utwardzenie - mam zakupione kamień łupany i nim wyłożę przed domem około 50m2

Obiecałem kiedyś excela ale ciągle brakuje mi czasu, aby usunąć z niego dużo prywatnych informacji i do tego czasu tego nie opublikuje (może około jeszcze 1 miesiąca)

Co do kosztów budowy domu, bez wykończenia, ogrodów itp itd. Tym jestem zaskoczony. W koło mnie buduje się około kilkunastu domów. Wszystko ludzie robią tym samym systemem co ja (90% prac zlecają, robią drobnicę, która często kosztuje najwięcej), mam też jednego co buduje wszystko sam i teraz będzie kładł dach - też sam.

Koszta są właściwie takie same bez względu na projekt - domy w tej samej przestrzeni 90-140 m2. Wiązary i więźby. Wybierając ten projekt sugerowałem się ceną, że zbuduję go taniej niż inny dom. Nie jest to prawdą bo:

a) większość kosztów powstaje na etapie wyboru materiałów i wykończenia
b) kuchnia, kotłownia i Łazienka to najdroższe pomieszczenia
c) taniość wiązarów to mit
d) dach 4 spadowy jest drogi w budowie, skomplikowany w naprawie i nie uzyskasz takiego metrażu jak przy dachach dwu spadowych
e) wiązary to kłopot, który może się dać we znaki w późniejszych etapach (udźwig, montaż fotowoltaika), adaptacja przestrzeni na strychu

Budowa domu do 140 m2 - generalnie metodą gospodarcza, praktycznie zawsze zamyka się w tej samej kwocie. Ludzie te kwoty szarżują już samodzielnie.
Dlatego drugi raz nie wybudował bym domu 100m2 - tylko właśnie 140m2

W cenie 120-140 tys kilku sąsiadów tak jak ja zbudowaliśmy stan surowy zamknięty (dla metraży 90-140m2). Sąsiad który robił to samodzielnie - zaoszczędzi około 30 tys. Oczywiście nie liczy czasu i dojazdów. Finalnie wyjdzie bardzo podobna kwota.
Odpowiedz
#55
Pawle jaki koszt działki, wyposażenia ? i będzie wszystko jasne.
Odpowiedz


#56
(10.09.2019, 18:30)sierzant napisał(a): Pawle jaki koszt działki, wyposażenia ?  i będzie wszystko jasne.

Koszt działki 70 tys. 

A tutaj co mam lub czego nie mam:

- Kotłownia na gotowo (bez podłogówki) Defro slim 15kw, wężownica 300L - 22 tys
- Lazienka na gotowo około 25 tys (kafelkarz, sprzet + samodzielne wykonanie mebli dębowych)
- wc na gotowo około 4 tys (wykończone dębem)
- sypialnia około 5 tys (łoże małżeńskie)
- sypialnia nr 2 - ze starego mieszkania
- sypialnia nr 3 - ze starego mieszkania + zakup sofy 2 tys
- kuchnia ikea, bez zlewu, zmywarki na chwilę obecną 15 tys, samodzielny montaż - brakuje około 2-3 tys (zmywarka i wyciąg), dębowe blaty 4 cm grubości
- jadalnia - stary stół i krzesła
- salon - kupiona jedna nowa sofa, druga przywieziona z obecnego mieszkania (nowa)
- panele 105 m2 (miałem dużo odpadów ze wzgledu na wzór) - fizycznie ułożyłem około 85m2, listwy, podkład około 10 tys
- malowanie ścian około 2 tys (farba magnat)
- oświetlenie wew. 2,5 tys
- oświetlenie zew. 1 tys
- materiał na częściowe utwardzenie 4 tys (kamień łupany)
- krawężniki w koło domu i żwir 2 tys
- podbitka - na chwilę obecną nie ma
- sprzęt niezbędny do wykonania różnego zakresu prac (piły, łopaty, drabiny, kosiarki itp itd - pełen warsztat) około 15 tys
- budynek na sprzęt - 6 tys
- ogrodzenie drwniane frontowe wykonane we własnym zakresie 10 tys, wycena na 25 tys przez firmy zew.
- brama wjazdowa automatyczna - 6 tys (zlecona)
- ogordzenie z pozostałych 3 częsci 13 tys (zlecona)
- rolety elektryczne 5 tys
- geodeta  - sumarycznie: 500+300+800+200 zł 
- na ogród wydałem około 30 tys (drzewa, krzewy i studnia do ich nawodnienia)

W salonie brakuje mi komód, oświetlenia do kuchni, oświetlenia korytarza, mebli do korytarza, zasłon (tak lubię je)
Odpowiedz
#57
Z tego co czytam owszem te kwoty które podjęcie są realne w zasiegach nawet 400tys lecz jeśli ktoś ma ograniczony budżet i nie ma innej opcji niż mieszkanie z rodziną na kupię to myślę że kupując tańsze produkty i odmawiając sobie dodatkowych luksusów w 300tys można się już wprowadzić i mieszkać.
Odpowiedz
#58
Dokładnie tak. Ja niedługo będę się wprowadzać i 300,000zl raczej nie przekroczę za budynek, ale na materiałach też nie oszczędzam. Tylko ,że cały środek to robota własna
Odpowiedz
#59
Ale łącznie z meblami itp??? Robiłeś jakieś istotne zmiany w projekcie?? Jeśli można to zapraszam na priv.
Odpowiedz
#60
Tak z meblami. Projekt oryginał tylko okna powiększone. Odezwij się na priv
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu