Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drut fi 7mm ?
#1
Takie pytanie w projekcie jest drut fi 6mm na strzemiona ( zapewne jest to stal konstrukcyjna ) a czy można użyć drutu fi 7mm ocynkowanego?
Pytam bo mogę kupić taki drut dość tanio , ten ocynkowany wydaje się jakby miększy , dość łatwo się wygina .
Odpowiedz
#2
Nie jestę ekspertę ale z tego co wiem to strzemiona maja za zadanie utrzymać pręty główne w odpowiedniej pozycji w czasie zalewania betonu wiec jeśli ten drut jest na tyle wytrzymały to możesz go użyć.Moim zdaniem jednak koszt stali na strzemiona w tym projekcie jest tak niski że oszczędzanie w tym wypadku trochę nie ma sensu.Na allegro można dostać gotowe strzemiona z plastiku tak że ten...
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#3
Cena stali czy tak tanio ?
Z kosztorysu 440mb pręta fi 6mm , 1mb fi 6mm - o,22kg co daje 200kg pręta fi 6mm
Tona ( wczoraj dzwoniłem do hurtowni ) 3600 , czyli 200kg 720zł , ja mogę kupić fi 7mm 200 kg za 330zł więc 300zł w kieszeni
Skoro piszesz że strzemiona robią już z plastiku , to może ten drut się nada .

Wszystko drożeje , Łukasz zrobił kosztorys w 2016r , wtedy cena 1mb fi 6mm - 0,57gr , dzisiaj 1,6zł , o ile dobrze to policzyłem .
Odpowiedz
#4
Przelicz sobie czy to wszystko Ci się opłaca, ja kupowałem gotowe strzemiona bo mam jeszcze wieniec w ścianie fundamentowej więc byłoby znacznie więcej roboty od podstawowego projektu. Różnica między kupnem gotowych strzemion a kupnem stali - cięciem jej i gięciem wyszła drożej trochę ponad 100zł. No i nie będę miał żadnych odrzutów drutu fi6 bo jakkolwiek byś ciął drut 6m na strzemiona to zawsze Ci zostanie jakiś krótki kawałek (chyba że masz w kręgu drut).
Odpowiedz
#5
Na stali się nie oszczędza. Dołóż kilka złotych i kup taki jak ma być. Uwierz mi bedziesz spać spokojnie. Ja wydałęm 500zl na wszystkie strzemiona . Kupiłem gotowe
Odpowiedz


#6
(04.11.2018, 13:49)ronin napisał(a): Wszystko drożeje , Łukasz zrobił kosztorys w 2016r , wtedy cena 1mb fi 6mm - 0,57gr , dzisiaj 1,6zł , o ile dobrze to policzyłem .

Coś chyba źle liczysz...
Jakoś w styczniu lub lutym płaciłem za 1mb fi6 0,75zł.
Wczoraj sprawdzałem ceny u tego samego dostawcy - dokładnie to samo.
Fi12 to koszt 2,75zł/mb.
Odpowiedz
#7
(04.11.2018, 13:49)ronin napisał(a): Tona ( wczoraj dzwoniłem do hurtowni ) 3600

Ja w sierpniu tego roku kupowałem i wychodziło 3250zł za tonę, fi16 3300 za tonę.
Odpowiedz
#8
Faktycznie coś pogmatwałem .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu