Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
okolice Białegostoku
#21
No ładnie Smile. Też myślałem o dodaniu garażu do tego projektu i nie mogę się doczekać kiedy pokażesz nam efekt końcowy, jak to będzie wyglądało ;p
Pozdrawiam
Odpowiedz
#22
Witam, również pochodzę z Podlasia Smile Mógłbyś podać przybliżony koszy budowy Twojego domu? Smile Bardzo Ciekawe rozmieszczenie pomieszczeń.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#23
(14.03.2019, 18:09)karoll20 napisał(a): Na ta chwile okolo 155

budujesz sam? czy zleciłeś komuś robotę? na jakim etapie jest inwestycja? prawie deweloperski?Smile bo widziałem na wcześniejszych zdjęciach ze stolarka okienna jest dach jest .
Odpowiedz
#24
Fundamenty, sciany fundamentowe, wieniec dolny (dodatkowy) i scisny nosne wraz z wiecem gornym zlecone z powodu problemów zdrowotnych. Kolejne etapy robilem sam z okazjonalna pomocą 2 emerytów (ojciec i teść) Aktualnie dom przygotowany pod lanie posadzek oraz tynkowanie. Czekam na ekipe.
Odpowiedz
#25
yhym czyli tak mniej więcej, jakby wszystko było zlecone, to około 200tys pod stan deweloperski podejrzewam, może trochę więcej to już ważna informacja dla mnie Smile dzięki wielkie
Odpowiedz


#26
Gdybym budował sam dom, bez garażu to byłoby jakieś 35tyś mniej.
Odpowiedz
#27

.jpg   20190320_133850.jpg (Rozmiar: 267.12 KB / Pobrań: 500)

.jpg   20190323_164214.jpg (Rozmiar: 136.99 KB / Pobrań: 501)
   

Kolejny etap za mną. Izolacja pozioma, 15 cm styropiany grafitowego, folia i 8 pętli rurek podłogowych. Łącznie 760m. + Pętla do garażu, jakby w przyszłości była potrzeba aby dogrzewać garaż. Kolejna pętla na grzejnik łazienkowy. Woda zalana, nigdzie nie przeciekło Smile. Rurki długo nie poleżały bo już dziś ekipa zrobiła posadzkę. 7-7,5 cm więc stwierdzili że jest bardzo równo. W oczekiwaniu na tynkarzy niech posadzka odpoczywa Wink
Odpowiedz
#28
Zwykle tynki robi się przed posadzką. Co przemówiło za taką kolejnością?
Odpowiedz
#29
Jak będzie rozwiązana teraz sprawa dylatacji na posadzce?
Odpowiedz
#30
Też robiłem wylewkę przed tynkami i nie żałuję. Tynki skończone w zeszłym tygodniu. Dylatacje można zrobić z pociętych paneli podłogowych i tynkarze dojeżdżają do samego dołu a panel później wyjmują. Dla mnie największy plus jest taki ze przed wszystkimi instalacjami na spokojnie zrobiłem izolacje dysp. plus papa zgrzewana po całości a dopiero potem wod/kan/podłogówka. Podłogówka od razu zalana wylewką i nie ma że coś ktoś później rozwali. Prąd w całości w ścianach nic w podłodze (siłka, bruzdy w ścianach). Prąd robiłem sam.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu