Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompy ciepła Rybnik
#1
Witam,

Kojarzycie może firmę montującą pompy ciepła z Rybnika? Firma MINICO majtą tam cenniki pomp: 

Cennik nowych pomp ciepła firmy LG Therma-V III generacji z dotykowym kolorowym panelem

LG split 1 faza 5kW - 15.400
LG split 1 faza 7kW - 15.600
LG split 1 faza 9kW - 16.200
LG split 1 faza 12kW - 18.500
LG split 3 fazy 12kW - 21.100

Ceny  z montażem VAT 8% (montaż PC bez zbiornika C.W.U i części potrzebnych do instalacji)
  • zbiornik 300L 3.4 m2                                                                            2150zł

  • części (rury,zawory,przewody,fundament,kształtki,itd)  2000zł
Co sądzicie o tym sklepie? Korzystał ktoś? Dodam tylko, że maja też w ofercie Panasonica.
Odpowiedz
#2
Ale to sa ceny już z montażem czy może należy to rozumieć że jak kupimy pompe i zapłacimy dodatkowo za montaż ( nie wiadomo ile) to będzie obowiązywała taka cena za sprzet?
Odpowiedz
#3
Rozmawiałem z właścicielem i LG THERMA V 9 KW 20500,00 zł. Komplet ze wszystkim. Trafiłem na nich na Olx bo tam się reklamują i chyba na allegro są. Ogólnie rozmowa bardzo konkretna.
Odpowiedz
#4
16200+2150+2000= wychodzi 20350
Pytanie czy to cena netto tylko za sam sprzęt ?
Czy może jest w tym tez usługa?
A może jest i usługa i 8% podatku czyli brutto za całość?
Odpowiedz
#5
Ceny brutto(8%)
Odpowiedz


#6
I tak sobie obliczyłem:

GAZ:
Przyłącze gazu: 2250,00 zł
Od płotu do domu: 1500,00 zł
Kotłownia na kondensacie: 14 000,00 zł
Wyjdzie około 17 750,00 zł

POMPA:
LG THERMA V 9 KW: 20 350,00

Różnica to tylko 2600,00 zł
Na ciepło właściwe wychodzi mi koszt ogrzewania następująco:
Pompa powietrze-woda: 800,00 zł
Kondensat + gaz: 1400,00 zł

Różnica zwróci się po około 4-5 lat.

Tylko to buczenie tej pompy. Podobno THERMA buczy bardziej od innych. Pomóżcie nie wiem co wybrać. Wychodzi na to, że taniej wyjdzie pompa i bardzo bym chciał ja zamontować, ale nie wiem jak z tym hałasem. Proszę o radę użytkowników tej pompy np. WIND7:-)
Odpowiedz
#7
Na grupie z facebooka są informacje o cenie prądu przy pompie ciepła panasonic 9kw i jest to ponad dwa razy tyle co podaje ciepło właściwe... bo aż 1700zł za sezon. Też byłem bardzo na pompę nakręcony do momentu jak porozmawiałem z z facetem który je sprzedawał przez 5 lat i mówi że dużo prądu jedzą. Najbardziej odradzał powietrze woda. Jak to nazwał na prąd nie urobisz. A awaria pompy jak wejdzie w grę to już tragedia finansowa. Jeśli kolega ma gaz w opcji nie zastanawiał bym się lepiej wymienić kocioł na gaz za 5k niż pompę za 15 jak padnie
Odpowiedz
#8
były już domy co miał sezon grzewczy z pompą ale nikt się nie pochwalił może dlatego że się po prostu nie opłaca?
Odpowiedz
#9
Też mnie to zastanawia czemu nikt się nie chwali i dochodzę do wniosku że nie jest to takie piękne. Jak by się tak opłacało to by było tego więcej
Odpowiedz
#10
Hhmmmm.........i sam dalej nie wiem co robić.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu