Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adaptacja - koszt
#11
115,000zl SSZ. Budowa w tym roku. 
Jeżeli nie masz żadnego pojęcia o budowie to ciężko ci będzie wszystko ogarnąć. 

Co do stali i bloczków to napewno mniej wyjdzie niż budowa piętrowego domu.  We wszystko co mówi to mu nie wierz zbytnio.
Odpowiedz
#12
qwerty dobrze ci radzę, zmień architekta bzdury gada.
Odpowiedz
#13
Wiecie trochę już siedzę na tym forum i wszystkie filmy oglądam na bieżąco wiec też co nie co już wiem. No i mam już ten projekt od Łukasza Widzę że koszty materiałów do SSO to max 100tys a nawet za niewiele więcej udało się nie którym zamknąć wszystko oknami. Jak planuje sie zaoszczędzić budując większość samemu i z brakiem doświadczenia to raczej lepiej nie zmieniać projektu bo tu wszystko opisane, nagrane i z cennikami. Lepiej być nie może Smile
Fakt że w mojej okolicy ze świecą szukać podobnych projektów na wiązarach i z parterem tylko użytkowym dlatego zawsze daje to do myślenia. Dodatkowo jak jeszcze usłyszy się co nieco od kogoś kto teoretycznie w tym siedzi to można zacząć wątpić. Fakt domki z poddaszem użytkowym są badziej urodziwe ale raczej kosztowniejsze w budowie. Chociażby w wykończeniu potem tych wszystkich poddaszy itd.
Odpowiedz
#14
Na cenniki patrz u użytkowników. I to też bierz poprawkę.
Łukasza kosztorys jest nieaktualny, bo z 2016. Nie zawiera też wszystkiego, co potrzebne.
Ja u siebie zamieszczam wszystko, co do grosza. Jeżeli coś pominąłem, to max 200 zł.
SSO to u mnie ok. 85 tys. 
SSZ to ok 100tys. 
No liczmy ok. 105 bo nie mam jeszcze drzwi.

Ceny staram się porównywać, negocjować. Fakt, że często biorę coś lepszego: XPS, Ytong, Schiedel, Termoorganika itp. Ale i tak nie wiem jakim cudem ludzie mają niby po kilka tys. oszczędności na "zero" czy klikanaście na SSZ.
Wszystko kosztuje więcej, niż by się człowiek spodziewał. A do tego jeszcze nieprzewidziane "pierdoły". 
A podobno dopiero się zacznie przy wykończeniówce Tongue
Odpowiedz
#15
Michał G
105,000zl to już wszystko z robotą liczysz?
Coś drogo u mnie wyszło SSZSmile
Odpowiedz


#16
To że ceny porównuje z budów w tego i poprzedniego roku to oczywista oczywistość Smile Za rok zapewne wszystko znów będzie droższe. Planowałem w ciągu 2 lat (do końca 2020) zrobić SSO z projektem adaptacją i całą papierologią oraz z narzędziami za 110tys + ewentualna zlecona pomoc zapewne przy dachu.
Odpowiedz
#17
(14.11.2018, 23:34)lukas0685 napisał(a): 105,000zl to już wszystko z robotą liczysz?

Mówimy o materiale.
Koszt robocizny jest różny.
Akurat ja robiłem sam do wieńca.
Odpowiedz
#18
(15.11.2018, 07:14)Michał G. napisał(a):
(14.11.2018, 23:34)lukas0685 napisał(a): 105,000zl to już wszystko z robotą liczysz?

Mówimy o materiale.
Koszt robocizny jest różny.
Akurat ja robiłem sam do wieńca.

Czyli, jak miałeś robione tynki to policzyłeś 8,5 tyś z robocizną, czy np. 3tyś za materiał?
Odpowiedz
#19
(15.11.2018, 08:41)adamski1209 napisał(a): Czyli, jak miałeś robione tynki to policzyłeś 8,5 tyś z robocizną, czy np. 3tyś za materiał?

A tynki i elektryka to się zawiera w SSO, czy w SSZ?
Bo wg mnie ani w jednym, ani w drugim Wink

Te ceny w moim kosztorysie to materiał+robota.
Odpowiedz
#20
Pogubiłem się. Michał , SSZ nie zawiera elektryki i tynków. Sprecyzuj co masz w tych 105,000zl.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu