Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TYNKI + instalacje + posadzka
#21
Niestety ale robienie podłogówki bez projektu jest naprawdę ryzykowne. Nie jestem instalatorem ale nie widzę tego jak Jacek placek rozkłada rury i w oczach widzi że pętla nie wyjdzie mu ponad 100m. Mało tego nie ma czegoś takiego jak "uniwersalny rozstaw". Rozstaw podłogówki zależy od ozc i zadanej temperatury w pomieszczeniu. Do ozc trzeba naprawdę wiele danych dostarczyć łącznie z rodzajem wykończonej podłogi (gres/panel/itd.)

Niestety nie pojmuję jak można budować dom za 150/200/300k i nie zlecić projektu ozc/podlogowki.
Odpowiedz
#22
(11.12.2018, 22:10)graucho napisał(a): Jacek placek rozkłada rury 

Jeżeli współpracujesz z takimi renomowanymi kontrahentami, to płać im za projekty.
Ciekawe jak ten Twój "Jacek placek" przeliczy te wszystkie parametry, o których piszesz.

Mi instalacje robi facet, który wystawia mi faktutrę, daje na materiały i robotę gwarancję.
Jak coś się będzie dziać, to będzie poprawiał...
To mi wystarczy.

Nie będę spać spokojniej, jeśli zapłacę kilkaset złotych za projekt rozpisany przez jakiegoś "Jacka placka"...
Odpowiedz
#23
Nie współpracuje i nie zamierzam. Projekty zleciłem i nie uważam że to kasa wyrzucono w błoto. Więcej stracisz na jednorazowych zakupach w Castoramie.... Ale robię dla siebie i to trzeba policzyć.

Też miałem korzystać z instalatora który robi zawsze co i jest niby ok a jak zapytałem jak prowadzi rury rozdzielacz piec to było tylko pp I pp. O słabych przepływach w pp nie chciał słyszeć bo panie jak tak robię i inaczej nie zrobię.

Suma sumaru instalację i projekty robił mi Asolt. Kto czyta fora różne doczyta...
Odpowiedz
#24
Każdy ma wolny wybór. Ty zleciłeś ozc i projekt jemu i zapłaciłeś min 700 zł i masz my tego nie zrobiliśmy i też będziemy żyli Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#25
Posadzka zrobiona.
Nazywa się to "jastrych".
"Miksokret" to nazwa agregatu do posadzek Wink

Grubość ogólnie 6 cm.
Miejscami wyszło 5-7cm.
33zł/m2 z materiałem.

Ważna rada:
Posadzkarz był na budowie jeszcze przed układaniem styropianu i podłogówki. To on sprawdzał i nanosił poziomy. Na tej podstawie określił jaka grubość styropianu na być w poszczególnych pomieszczeniach.
Dzięki temu, że chudziaka wylałem względnie równo - wszędzie wyszła taka sama grubość styro.

Posadzka "wchodzi" pod ramę okna balkonowego. Podłoga najdzie na ramę na grubość płytki. Próg względnie mały, ale zostanie miejsce gdyby za kilkanaście lat był pomysł naklejenia drugiej warstwy płytek/ułożenia paneli (abstrahując od tego, czy podłogówka by oddała ciepło przez taką warstwę)


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


#26
Pięknie wyglada. jak podeschnie posprawdzaj łatą czy wyszło idealnie. Ponacinali na progach? Co masz dalej w planach? Kolejne prace też bedziesz zlecać?
Odpowiedz
#27
Jeszcze świeżynka.
Wszedłem ostrożnie z ciekawości Wink
Mam w planach wpaść z poziomicą.
Tak - dylatacje są w progach i jedna w poprzek salonu.
Zostały do dokończenia kanały od rekuperacji.
Jak będzie można rozstawić rusztowanie - rozkładam wełnę, montuję wyłaz, podłogę strychu (płyty już czekają u góry). Wstawiam kozę i grzeję.
Reszta już zlecona - ma być zrobione na tip-top, bo to już się będzie oglądać i "niedoróbki" kłuły by mnie w oczy. Sam zamierzam robić ocieplenie (ale to wiosna-lato).
Kolejne będą stelaże, regipsy, szpachlowanie, płytki, farby i niby finito - a okaże się, że jeszcze milion innych czynności Tongue
Odpowiedz
#28
Wełnę tylko na strop czy na skosy też dajesz? A płyty 22mm?
Odpowiedz
#29
Płyty 22mm jako podłoga.
Wełna póki co w strop.
Może w przyszłości obuduję stryszek ścianami i sufitem.
Więcej chyba na ten temat w osobnym wątku w moim dzienniku napisałem Wink
Odpowiedz
#30
Dziś sprawdziłem poziomy łatą 2,5 metra i jestem w szoku. Spodziewałem się jakichś nierówności...
Posadzka absolutnie wszędzie jest w idealnym poziomie.
Łata położona na posadzce przylega na całej długości. Kładąc łatę w 2 pomieszczeniach po różnych stronach korytarza - też idealny poziom Wink


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu