Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Budowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
jeszcze nie wiem, do pozwolenia na budowę potrzebowałem projektu wiązarów bo zmiana na dwuspadowy i z architektem dogadałem się za ja to załatwie. W Mabudo zrobili mi wycenę i projekt i to załączyłem do projektu bo było potrzebne do pozwolenia na budowę.
Nie wiem czy w tym roku bede brał wiązary czy w przyszłym zależy jak się wyrobie.
Najpierw Oferty będe wysyłał do okolicznych producentów :
Mabudo
Tartak Witkowscy kolo wielunia
Wiązary-kratowe.pl
wpw invest z łodzi
Wiązar dach nowa wieś
Nie wiem czy to wszyscy z mojej okolicy, o tych wiem zobacze jakie dacą wyceny i ewentualnie bede szukał dalej
To proponuje Ci zrobić zamówienie na wiązary bo raczej później taniej nie będzie. Ja zamawiałem w październiku i miałem montować w grudniu a montowałem w maju Smile 2 tys do przodu po cenie z maja
chudziak wylany w piątek wieczorem, w sobotę rano zlany wodą i przykryty plandeką...
No fajnie to wszystko wygląda Smile budujesz gdzieś na chojnym czy nie trafiłem w teren?

Śledzę temat, pewnie dużo zobaczę na przyszłość. Ja będę zaczynać lecz dopiero w 2020 Smile
Życzę powodzenia!Smile
trasa na złoczew, z chojnego jest architekt i kier bud ;p, poszło ok 14,5m3 c12/15, zbrojenie rozproszone, styropian xps na całości, miejscami xps na 60 cm + 20cm styropian eps 200 aqua... jutro ma przyjechać ytong i w weekend planuje zacząć murować ściany.
Aa Rozumiem, nie trafiłem totalnie w teren. Chodź na Złoczew jeżdżę często, muszę przypatrzeć gdzieś z daleka co by nie nadużywać prywatnościSmile
Witam. Sieradzkim starostwie potrzebowali projekt dachu? Nie wystarczył ten szkic dachu który był załączony do oryginalnego projektu?? Wysłali Ci pismo ze brakuje tego projektu czy wiedziałeś wcześniej że potrzebny i załączyles go przy składaniu dokumentów. Czas na wydanie pozwolenia zaczęli liczyć Ci po dostarczeniu tego projektu?
mam zmianę na dwuspad, dogadałem się z architektem że ja załatwię projekt dachu a on się pod tym podpisze i załączy do projektu bo w starostwie wymagają... podjechałem do mabudo w zduńskiej żeby mi zrobili ofertę na dach. Wysłali mi na meila ofertę z projektem dachu i to załączyłem do projektu i poszlo do starostwa. W sieradzkim starostwie podobno od tego roku wymagają opinii od geologa pod przydomową oczyszczalnie ścieków, przynajmniej ode mnie wymagali. Jak masz dach bez zmian to ten projekt powinien wystarczyć co jest a jak im nie pasuje to zrób jak ja.
pielęgnacja chudziaka, potem papa 5,2mm pod bloczki Ytong 600x240x200 kl 600, pióro -wpust i murowanie...w końcu idą ściany i znów chce się robić :-) klej kupiłem szary a nie biały, skład ten sam ( różnica to cement zwykły a nie biały, wytrzymałość i parametry te same a cena niższa )

sierzant

Ech, przypomina mi się mój budowlaniec.Kazał mi kupić biały klej, a ja w roztargnieniu kupiłem szary.
Za żadne skarby nie dał się przekonać do rozpoczęcia murowania ścian zewnętrznych. To jest jego wizytówka
i ma wyglądać. I dostał biały, a szary poszedł na ściany działowe.  Smile
Stron: 1 2 3 4 5