Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Elewacja - ocieplenie budynku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Już w kilku miejscach ma forum przewija się aktualnie temat elewacji. 
Proponuję dyskusję w jednym miejscu Wink

Ciekawi mnie ile czasu trzeba poświęcić na elewację.
Chcę kleić na klej z worka.
Czy w 1 osobę ma to sens?
Wiadomo, że we 2 wygodniej w przypadku kleju z worka.

A co na temat pozostawienia odkrytego styropianu na słońcu? Robić na urlopie, czy popołudniami?
Podobno trzeba szybko zaciągać klejem, bo styro utlenia się. Szczególnie grafitowy, który szybciej się nagrzewa. Prawda, czy mit?
Ja niedlugo startuje z tematem. Będziemy robić we dwie osoby.
klej z worka do grafitu( piane odpusciłem) Co do słońca zwykły biłay poprostu po czasie utleni się . Z grafitem jest inny temat. Nie wolno go przegrzać bo się powykrzywia a nawet może odpaść. Widziłem takie przypadki. Ja stosuje siatkę maskującą. U siebię będe kleić 2 sciany i od razu na to klej. Co do czasu to na położenie gruntu, styro, siatki , zaciągnięcie klejem i zagruntowanie przewiduję pełny tydzień.
Nie słyszałem o tym wykrzywianiu się styropianu  Huh
Spotkałem się z zawieszaniem plandeki do okapu, w celu ochrony styropianu - głównie przed deszczem. Ale chyba przed słońcem też się sprawdzi.

sierzant

Niestety Michał styropian potrafi się odkształcać lub przychodzi krzywy z fabryki.
Sam z tym walczę. Ponieważ robię to samotnie to powiem tak, ściana na spokojnie
to 2 dni pracy. Mówię o samym klejeniu.Dochodzi do tego kołkowanie i uzupełnienie
ubytków pianką niskoprężną. Potem narożniki,okna i można zarzucać siatką i klejem.
Jeśli robisz to bardzo dokładnie to ok. 3 tygodni.
Jak ci przygrzeje grafit na ścianie to nic dobrego z tego nie będzie. Moj tata się tym zajmuje zawodowo, a nawet w hurtowni mi o tym mowili żeby uważać na słońce. Siatka jak najbardziej. Nasz dom jest niski więc dużego problemu nie będzie, ale i tak u mnie siatka zacienijąca bedzie. Mowa o styropianie grafitowym.
Sierżant te 2 dni na ścianę i 3 tygodnie na całość, to rozumiem że w 1 osobę.
Ale masz na myśli popołudnia po robocie, czy pełne dniówki?

Widziałem na grupie budujących domza150 na facebook, że ktoś wstawił zdjęcia z "efektem po 1 dniu pracy wraz z żoną". Ściana domu powiększonego o garaż była zaklejona cała. Zdziwiłem się, że takie szybkie tempo.

sierzant

Ja też to widziałem i byłem w szoku, sam 2 dni na ścianę raczej dniówki niż popołudnia.
A dlaczego nie chcecie przyklejać styropianu na piance?
Liczyłem kiedyś zużycie kleju z worka i z puszki i kosztowo wychodziło to podobnie - chyba nawet Łukasz tez o tym mówił kiedyś na jakimś filmie.
Dodatkowo jak robisz bez pomocnika to tym bardziej szybsza i wygodniejsza metoda.
Ja pierwsze dwa dni robiłem sam i szło szybko. Potem miałem tatę do pomocy ale przyszło wycinanie na okna i rolety i robota szłą powoli. JA rzeźbiłem pod rolety by kaseta schowała się i styro był całości.Ale w tydzień poszło do czasu kleju. Ja robiłem na kleju Caparola i nie kołkowałem. Mam na sprzedaż siatki zacienijące pewnie z 200 m2 ( muszę je rozwinąć i zobaczyć własnie ile tego jest.
z pianą jest taki problem , że odpycha trochę płyte od ściany i trzeba pamietać aby to skorygować po chwili.
Stron: 1 2 3 4 5