Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Piasek zasypowy - jakość
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy w piasku zasypowym dopuszczalne jest aby znajdowały się duże kamienie?
Właśnie przywieźli mi 2 wanny i jestem zbity tym co tam się znajdowało, niektóre kamloty są wielkości piłki do ręcznej.
Zdjęcie z budowy.
Jeśli reszta to piasek a nie gliny czy margle to będzie dobrze.
nie masz sie czym przjemować Wink
Wg wikipedii: Uziarnienie graniczne dla pospółki od 0,075 mm do 63 mm.
Widocznie dla piasku zasypowego już przyjmują inny standard.

Dzięki za odpowiedzi.
Nie, żaden "standard"
Po prostu na żwirowni nikt nie przesiał - tylko ładuje prosto z wyrobiska...

Norm na kruszywa jest kilka - niemniej nie ma czegoś takiego normy/ standardy dla "piasku zasypowego".
Jednak jest kilka parametrów które mówią o potencjalnej przydatności:
- wskaźnik różnoziarnistości - U (Najlepszy bo najprostszy dla laika - im wyższa wartość - min 3 a najlepiej 5 - tym lepiej)
- wskaźnik krzywizny uziarnienia -Cc
- współczynnik filtracji k - gdy przy okazji potrzebujesz odprowadzać wodę np. do drenów...
Siemka, pytałem sie budujacych sasiadow i kierownika czy kupowac piask na zasyp to kazdy sie ze mnie smieje po co robic sobie kosztów, kazdy zasypał i mi też mówią żebym zasypał tym co wykopałem i bedzie dobrze. Ziemie mam taką gliniastą ale wode wpija jeszcze kałuży nie miałem. Co o tym sądzicie ?
a jak będzie nie ok to wtedy kto koszty pokryje? N tym nie ma sensu oszczędzać to się musi zemścić
wszystkim tylko nie gliną. A ci co się smieją to raczej pojecią dużego nie mają. Chyba,że masz piach to wtedy mozesz sypac
mam piach z glina zmieszana ale kierownik stwierdził ze z 50% przepuszczalności ma i to jest najlepsze na zasyp.

(30.08.2020, 21:04)lukas0685 napisał(a): [ -> ]wszystkim tylko nie gliną. A ci co się smieją to raczej pojecią dużego nie mają. Chyba,że masz piach to wtedy mozesz sypac

Taki mam piasek z glina z wykopu , nadaje sie na zasyp ?
bardziej taka ziemia. kup zasypowy i bedzie spokoj, a to rozgarnij po działce i tyle. Najlepiej zapytaj kierownika
Stron: 1 2