Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik Budowy - miejscowość Wąsowo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Extra. Kiedy wrzucacie wiązary? I ile Cię wyniesie całość brutto od Burkietowicza?


Trzymam kciuki za ciąg dalszy Wink
Wczoraj wpadli panowie, przywieźli i zaczeli montaż.


Podziwiać bo na dworze -12 stopni. Myslałem, ze będzie tylko dostawa a montaż przełozymy na inny termin ze wzgledu na zle warunki atmosferyczne. Ale gdzie tam, majstry twardzi goscie  zaczeli montować  Big Grin Zdjęć jeszcze nie mam z całości pierwszego dnia, bo niestety musiałem uciekać do pracy. ale tesciu był popołudniu i porobił, także zgram od niego i przy weekendzie wrzucę.  Wczoraj tak wymarzli, że przełożyli dalszą część prac początkowo na piątek. Jednak dzisiaj pod wiecżór zadzwonili i zapytali czy nie mam nic przeciwko jak przyjadą w sobotę i skończą prace. Ja jakbym tak wymarzł po całym dniu prac przy -12 to zaszyłbym się w domu na tydzien i z niego nie wychodzilł Big Grin  Dla mnie firma konkret, mega w porządku majstry! 

Koszt brutto to : 19170zł 

[attachment=150]
[attachment=151]
[attachment=152]
[attachment=153]
[attachment=154]
[attachment=155]
[attachment=156]
[attachment=157]

sierzant

Ile stuknelo ci na liczniku do tego momentu?
Obstawiam, że materiał pochłonął jakies 43 tyś ?

sierzant

Lukasz to jeszcze jedno pytanie? Czy budynek jak u Majzena,bez wiazarow przetrwa zime bez wiekszych szkod? Jaki jest bezpieczny moment na przezimowanie budynku? Wiem ze najlepiej stan ssz. A wczesniej?
Nic się nie stanie jeśli, beton na chudziaku i wieńcu zdążył związać w pierwszej fazie przed dużymi minusami (mam na myśli konkretne minusy  -10) Beton w tym momencie jest już szczelny i nic mu nie będzie nawet jak nie będzie niczym przykryty. Również wbrew pozorom "suporex" przetrwa i będzie się miał dobrze. Wieniec betonowy stanowi już zabezpieczenie betonu komórkowego przed nasiąkaniem wodą od góry, co mogło by być niebezpieczne przy minusach dużych.
Czyli jeśli miałbym wymurowane ściany nośne i nie zdążył bym wylać wieńca, z całą pewnością zabezpieczyłbym górę folią aby dłuższy czas nie oddziałowywała  na tą powierzchnię woda, śnieg.

Wiadomo, że fajnie było by już mieć obiekt zadaszony, chociażby z uwagi na ewentualne późniejsze dużo bardziej komfortowe warunki pracy np. przy ścianach działowych.
Wystarczy, że budynek zabezpieczymy w otworach folią i w środku będziemy mieli + przy -3 na zewnątrz.

Dlatego zawsze namawiam, że jeśli jest taka możliwość to zadaszyć budowę przed działówkami, i wtedy jak nie ma warunków do innych prac na zewnątrz np. prace przy układaniu dachówki to można śmiało murować ściany wewnętrzne. Folia dachowa (mambrana) daje już pełna szczelność.
W sobotę skończyli montować wiązary, o godz. 13:00 mieli już po robocie :Smile


[attachment=163]
[attachment=164]
[attachment=165]
[attachment=166]
[attachment=167]
[attachment=168]
[attachment=169]


w weekend zamówiliśmy również boazerie pod dach i ją pomalowaliśmy: 



[attachment=170]
[attachment=171]

(13.01.2017, 10:44)Łukasz napisał(a): [ -> ]Obstawiam, że materiał pochłonął jakies 43 tyś ?

Musisz w lotka zagrać Wink

Materiał 42029,24zł  w tym montaż wiązarów i nadproża, które jeszcze nie są wmurowane ze względu na złą pogodę.

Jak znajdę chwile wolną, z którą ostatnio jest bardzo ciężko, założę nowy wątek ze wszystkim kosztami związanymi z budową.  Smile
Super ! Jestem pod wrażeniem. Czekamy na dalsze informacje.
Gratulacje sprawnie to idzie??az chce się budowac ?
Załóż temat związany z wydatkami w dziale Kosztorys.

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-48.html


Temat ogarniemy żebyś tylko Ty miał dostęp i będziesz go edytował, pierwszy post to będzie czytelniejsze.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11