Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: domza150tysięcy na Syberii - Kukowo na Mazurach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Wczoraj - 05.12.2016 - złożyłem komplet dokumentów w celu uzyskania pozwolenia na budowę ale od początku Smile

O budowie własnego domku myśleliśmy z żoną od hmm... zawsze Smile nawet działkę kupiliśmy w 2008 roku po to żeby się budować. Działka ma prawie 0,5 ha więc mamy się gdzie rozwijać Smile  Z różnych przyczyn jakoś do tej pory się nam nie udało mimo, że mieliśmy już praktycznie zrobiony projekt na zamówienie. W tym roku kolega podrzucił mi link do strony z projektem Łukasza. Trochę śmiechu, kilka żartów, potem bardziej wnikliwa lektura i myśl, że to może się udać. Projekt udało się nam kupić w "promocyjnej" akcji - projekt na allegro BCM - za jedyne 455 PLN. Nawet architekt adaptujący go do działki był ostro zdziwiony ceną. Prawdopodobnie nie uda nam się postawić go za 150 tys. a to z kilku ważkich powodów (niektóre to nasze wymysły niektóre to już warunki), które podnoszą koszt inwestycji i o których to należałoby wspomnieć (nawet w ofercie Łukasza na stronie):
1. Zamierzenie budowlane w naszym przypadku umieszczone jest w IV strefie przemarzania (istnieje taka w naszym kraju - stąd nazwa wątku), a co za tym idzie posadowienie ław na -1,7m. Już widzimy jak skacze ilość bloczków fundamentowych. Smile
2. To już nasza fanaberia - częściowe podpiwniczenie. Żona musi gdzieś trzymać słoiki Smile i "kotłowienka" jest malutka więc przenosimy to piętro niżej. Posadowienie ław w części podpiwniczonej -2,9m, strop nad piwnicą, schody do niej, większa powierzchnia fundamentu do zaizolowania, ławy schodkowe - akceptowalne (przynajmniej w mniemaniu żony) zwiększenie nakładów na inwestycję, które zwróci się w postaci lepszej funkcjonalności domu. Smile
3. Na etapie adaptacji skreślono projektowe -16 temp. zewn. przy obliczeniach - architekt wstawił -24 stopnie i wrysował już na tym etapie 20 cm styro na ściany.
4. Wiadomo - ekipa. Coś tam na bank zrobię sam, zwłaszcza na etapie wykończenia, ale na "murowanki" brak czasu z racji pracy zawodowej. Mam nadzieję, że dam radę ekipę odpowiednio przypilnować Smile

Pomimo jednak tychże "przeciwności" jesteśmy optymistami i mamy nadzieję, zamieszkać niedługo w naszym domu.
Podsumowując dotychczasowe koszty:
Projekt - 455 zł
Mapa do celów projektowych - 450 zł
Adaptacja projektu - 1500 zł

Teraz pozwolenie i trochę papirologii bankowej. Do zobaczenia wkrótce
(06.12.2016, 09:37)cypher81 napisał(a): [ -> ]Wczoraj - 05.12.2016 - złożyłem komplet dokumentów w celu uzyskania pozwolenia na budowę ale od początku Smile

O budowie własnego domku myśleliśmy z żoną od hmm... zawsze Smile nawet działkę kupiliśmy w 2008 roku po to żeby się budować. Działka ma prawie 0,5 ha więc mamy się gdzie rozwijać Smile  Z różnych przyczyn jakoś do tej pory się nam nie udało mimo, że mieliśmy już praktycznie zrobiony projekt na zamówienie. W tym roku kolega podrzucił mi link do strony z projektem Łukasza. Trochę śmiechu, kilka żartów, potem bardziej wnikliwa lektura i myśl, że to może się udać. Projekt udało się nam kupić w "promocyjnej" akcji - projekt na allegro BCM - za jedyne 455 PLN. Nawet architekt adaptujący go do działki był ostro zdziwiony ceną. Prawdopodobnie nie uda nam się postawić go za 150 tys. a to z kilku ważkich powodów (niektóre to nasze wymysły niektóre to już warunki), które podnoszą koszt inwestycji i o których to należałoby wspomnieć (nawet w ofercie Łukasza na stronie):
1. Zamierzenie budowlane w naszym przypadku umieszczone jest w IV strefie przemarzania (istnieje taka w naszym kraju - stąd nazwa wątku), a co za tym idzie posadowienie ław na -1,7m. Już widzimy jak skacze ilość bloczków fundamentowych. Smile
2. To już nasza fanaberia - częściowe podpiwniczenie. Żona musi gdzieś trzymać słoiki Smile i "kotłowienka" jest malutka więc przenosimy to piętro niżej. Posadowienie ław w części podpiwniczonej -2,9m, strop nad piwnicą, schody do niej, większa powierzchnia fundamentu do zaizolowania, ławy schodkowe - akceptowalne (przynajmniej w mniemaniu żony) zwiększenie nakładów na inwestycję, które zwróci się w postaci lepszej funkcjonalności domu. Smile
3. Na etapie adaptacji skreślono projektowe -16 temp. zewn. przy obliczeniach - architekt wstawił -24 stopnie i wrysował już na tym etapie 20 cm styro na ściany.
4. Wiadomo - ekipa. Coś tam na bank zrobię sam, zwłaszcza na etapie wykończenia, ale na "murowanki" brak czasu z racji pracy zawodowej. Mam nadzieję, że dam radę ekipę odpowiednio przypilnować Smile

Pomimo jednak tychże "przeciwności" jesteśmy optymistami i mamy nadzieję, zamieszkać niedługo w naszym domu.
Podsumowując dotychczasowe koszty:
Projekt - 455 zł
Mapa do celów projektowych - 450 zł
Adaptacja projektu - 1500 zł

Teraz pozwolenie i trochę papirologii bankowej. Do zobaczenia wkrótce

brawo trzymam kciuki my czekamy z warunkami zabudowy mapka do celów projektowych się robi machina ruszyła :Smileie możemy sie doczekać na Łukasza w  czerwcu.
Fajno Smile
Mam nadzieję, że będzie obszerna relacja z placu budowy Tongue
Podglądam i kibicuje Smile
Niby nic się nie dzieje bo nic się nie buduje ale praca wre tylko papierki świszczą. Smile Wczoraj potwierdziłem prawomocność decyzji o pozwoleniu na budowę i zaczynamy odyseję finansową Smile Dziennik budowy zarejestrowany oraz zgłoszone prace w nadzorze budowlanym. Ciągle jeszcze nie zdecydowaliśmy do końca o technologii wznoszenia ścian - jako alternatywę dla gazobetonu rozważamy pustak keramzytowy - bardziej "suchy" (a jak wiemy sucha ściana to ciepła ściana) Smile Może uda mi się jakieś zdjęcie działki wrzucić bo jakoś mizernie bez grafiki wyglądamy Smile Stay tuned Smile
(29.12.2016, 10:58)cypher81 napisał(a): [ -> ]Niby nic się nie dzieje bo nic się nie buduje ale praca wre tylko papierki świszczą. Smile Wczoraj potwierdziłem prawomocność decyzji o pozwoleniu na budowę i zaczynamy odyseję finansową Smile Dziennik budowy zarejestrowany oraz zgłoszone prace w nadzorze budowlanym. Ciągle jeszcze nie zdecydowaliśmy do końca o technologii wznoszenia ścian - jako alternatywę dla gazobetonu rozważamy pustak keramzytowy - bardziej "suchy" (a jak wiemy sucha ściana to ciepła ściana) Smile Może uda mi się jakieś zdjęcie działki wrzucić bo jakoś mizernie bez grafiki wyglądamy Smile Stay tuned Smile

Powodzenia ! Smile Smile  Oby odyseja finansowa poszła gładko bo może to trochę potrwać Confused 
 Pozdrawiam
(29.12.2016, 11:01)Dominika napisał(a): [ -> ]Powodzenia ! Smile Smile  Oby odyseja finansowa poszła gładko bo może to trochę potrwać Confused 
 Pozdrawiam

Może może Smile ale nie musi Smile jakoś trafiam na "dobrych" ludzi to może i tym razem się uda Smile
(29.12.2016, 11:06)cypher81 napisał(a): [ -> ]
(29.12.2016, 11:01)Dominika napisał(a): [ -> ]Powodzenia ! Smile Smile  Oby odyseja finansowa poszła gładko bo może to trochę potrwać Confused 
 Pozdrawiam

Może może Smile ale nie musi Smile jakoś trafiam na "dobrych" ludzi to może i tym razem się uda Smile

Na pewno się uda Smile  najważniejsze jest pozwolenie teraz to już powiedzmy że z górki ;Wink
Jak finanse są to budowa idzie Big Grin
[attachment=122]

Tak siedzę i rysuję sobie w oczekiwaniu na Sylwestra Smile  oto moje fundamenta Smile Ktoś coś? 

Gratuluję Smile z tą odyseją finansową to już różnie bywa. Mi doradca bankowy w dniu zaplanowanego złożenia wniosku o kredyt powiedział, że bank właśnie zmienił zasady wyliczania zdolności i tak jak od lutego wszystko było ok, to nagle w grudniu wszystko się zatrzymało...
A w Waszym przypadku zapewne wszystko będzie dobrze Smile Trzymam kciuki!
Stron: 1 2 3 4 5