Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Wyceny są różne ja mam od 15 ( na początku pisał że 20), 17500, 19900, 24000zł.
Witam jestem nowy na tym forum mam takie pytanie Co sądzicie o o deskowaniu całej konstrukcji i położenie papy szczerze mówiąc chciałbym to zrobić bo nie wiem czy mi starczy pieniążków w tym roku na położenie dachówki Chciałbym zostawić to w takim stanie na przynajmniej około roku
A może przeliczyć koszt deskowania i papy i porównać z ceną dachówki i membrany?
Powierzchnia dachu 169m2 , to ponad 4 m3 a że dach 4 spadowy to min 4,5 trzeba policzyć bo troszkę odpadów będzie. Do tego jakieś 180 m2 papy. Teraz podstaw ceny które jesteś wstanie uzyskać za tarcicę i jaką ułożysz papę odejmij membranę i masz wynik.
4 metr desek to jest koszt 1600 zł 180 m2 papy to jest koszt800 zł ale najbardziej interesuje mnie to czy nie obciąża za bardzo konstrukcji. Co otym sądzicie?
Jeśli zdecydujesz się jednak na pełne deskowanie to poinformuj o tym fakcie firmę, która będzie Ci dostarczała konstrukcję.
ŁUKASZ Super fajnie ze o tym wspomnialesz bo o tym bym nie pomyślał. Pozdrawiam dzieki.
a jeżeli chciałbym zrobić dach w konstrukcji tradycyjnej. Belke na środku podparta na słupach w ściankach działowych i legary 7x18cm kazdy po 5m.?
Kurcze sam zastanawiam się nad deskowaniem. Byłem u Huberta i trochę mnie przeraziło jak wiatr latał po poddaszu
(07.02.2017, 00:39)Bartosz napisał(a): [ -> ]Kurcze sam zastanawiam się nad deskowaniem. Byłem u Huberta i trochę mnie przeraziło jak wiatr latał po poddaszu

To niechaj sobie lata ten wiatr, przeciez deskowanie tego za bardzo nie zmieni.
Nie lepiej zamiast deselk przeznaczyc na lepsze docieplenie stropu ?
Ma byc tanio w budowie
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12