Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Przygotowanie terenu dla geodety - wytyczenie osi budynku + fundament + kanalizacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam,
Kosztorys będzie uaktualniony w przyszłym tygodniu Smile
Ciąg dalszy naszych prac w " ziemi " Smile

--  Big Grin --
Czy obsypany na zewnątrz fundamentów grunt nie trzeba ubijać i siądzie on na tyle że np na następny rok można ułożyć kostkę?
Widze ze rozwiazanie z profilami sie przyjelo, nie bylo komplikacji tzn nie siadalo nic??? Ps. Gratuluje wyjscia z ziemi
Pięknie się to ogląda, mam nadzieję, że za dwa lata będę na tym samym etapie! Smile
(23.05.2017, 19:32)deeropolskie napisał(a): [ -> ]Widze ze rozwiazanie z profilami sie przyjelo, nie bylo komplikacji tzn nie siadalo nic??? Ps. Gratuluje wyjscia z ziemi

Rozwiązanie jakie zaproponował Łukasz z profilami  - trafione w 100% a nawet w 1000% Big Grin
Przy wylewaniu betonu nic nie siadło, ponieważ piasek był tak mocno zagęszczony, że łopata ledwo dawała radę się wkopywać.
POLECAMY wszystkim takiego rozwiązania Big Grin

(23.05.2017, 20:00)dejwid napisał(a): [ -> ]Pięknie się to ogląda, mam nadzieję, że za dwa lata będę na tym samym etapie! Smile

Jak już będziesz budował to i my będziemy podziwiać waszą pracę.
Życzymy powodzenia, bo my razem dajemy radę we dwójkę i wam też na pewno się uda  Big Grin

(23.05.2017, 17:54)ajak77 napisał(a): [ -> ]Czy obsypany na zewnątrz fundamentów grunt nie trzeba ubijać i  siądzie on na tyle że np na następny rok można ułożyć kostkę?

Na razie nic nie ubijamy, ponieważ na piasku (po wcześniejszym zebraniu) planujemy nasypać ziemi i  wtedy grunt sam sobie osiądzie
co jaką odległość ustawiałeś profile ?
kurcze mam nadzieje że mi też to tak ładnie będzie szło Smile
(24.05.2017, 08:37)Patryk napisał(a): [ -> ]co jaką odległość ustawiałeś profile ?
kurcze mam nadzieje że mi też to tak ładnie będzie szło Smile

Profile układane były co 2 metry, bo łatwiej było ściągać mając poziomicę 2,5 metrową Smile
Na pewno poradzisz sobie Smile bo i my daliśmy radę robiąc to pierwszy raz  Big Grin
Bardzo estetycznie Wam to wyszło. Staranna robota.
Aż miło popatrzeć jak cała rodzina wspólnymi siłami działa! Nabieram wiary we własne możliwości. Wink

W jaki sposób poradziliście sobie ze zbrojeniem?
Było skręcone i zalane tego samego dnia? (chyba ciężko się wyrobić z czasem).
Czy skręcone gdzieś indziej i przywiezione w dzień zalewania? - transport kłopotliwy z uwagi na wymiary.
Myślę, że bałbym się zostawić prętów, czy gotowych zbrojeń na budowie bez nadzoru - Amba-fatima. Było i ni ma...
(13.09.2017, 23:56)Michał G. napisał(a): [ -> ]Bardzo estetycznie Wam to wyszło. Staranna robota.
Aż miło popatrzeć jak cała rodzina wspólnymi siłami działa! Nabieram wiary we własne możliwości. Wink

W jaki sposób poradziliście sobie ze zbrojeniem?
Było skręcone i zalane tego samego dnia? (chyba ciężko się wyrobić z czasem).
Czy skręcone gdzieś indziej i przywiezione w dzień zalewania? - transport kłopotliwy z uwagi na wymiary.
Myślę, że bałbym się zostawić prętów, czy gotowych zbrojeń na budowie bez nadzoru - Amba-fatima. Było i ni ma...

Zbrojenie było robione z samego rana na budowie, zajęło to około 5godzin, a po południu nastąpiło założenie i zalanie
Stron: 1 2 3 4