Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Nowe Grabie - dziennik budowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Witam. Jutro dodam trochę kosztorysu z mojej budowy. Mam prawie ściany do wieńca. Wyszło, wszystko łącznie z fundamentem około 30tys. W tej cenie jest 5tys zaliczki na wiazary. U mnie koszta podbiły budowa drogi,wynajem manitki . Ciężki dojazd do dzialki. Także nie można tylko liczyć materiałów. Bo różne inne rzeczy sie nakładają na koszta. Pozdrawiam.
Cześć.
Ciekawie wygląda Twoja praca.
Czy była by możliwość zobaczenia "na żywo " tej budowy u ciebie w jakimś dogodnym terminie po nowym roku ?
Mieszkam z drugiej strony Wisły i poważnie myślę nad tym domem. Fajnie było by zobaczyć w realu jak to się prezentuje.
Pozdrawiam.
(30.12.2017, 11:36)Sztoff napisał(a): [ -> ]Cześć.
Ciekawie wygląda Twoja praca.
Czy była by możliwość zobaczenia "na żywo " tej budowy u ciebie w jakimś dogodnym terminie po nowym roku ?
Mieszkam z drugiej strony Wisły i poważnie myślę nad tym domem. Fajnie było by zobaczyć w realu jak to się prezentuje.
Pozdrawiam.

Cześć nie ma problemu zapraszam
Choć narazie to za bardzo nie ma co oglądać.
Na mapce jest zaznaczone dokładne położenie, ewentualnie kontakt do mnie *********
W wielkim skrócie to co udało mi się wypracować w trakcie mojego 3 tygodniowego urlopu
Witam,
Wiesz juz skad bedziesz zamawial wiazary?? Ja buduje na przewciwko Ciebie ( po drugiej stronie Wisly). TZn jutro ekipa startuje ale  w tym roku chce przykryc dachem i zastanawiam sie skad najleoiej zamawiac.
(22.04.2018, 09:50)ratek1987 napisał(a): [ -> ]Witam,
Wiesz juz skad bedziesz zamawial wiazary?? Ja buduje na przewciwko Ciebie ( po drugiej stronie Wisly). TZn jutro ekipa startuje ale  w tym roku chce przykryc dachem i zastanawiam sie skad najleoiej zamawiac.

mam zamówione u Burkietowicza, w sumie najlepsza cena i firma ogarnięta
Po pierwsze, to jestem pod wrażeniem estetyki Twojej pracy.
Wszystko czysto, równo. Brawo!

Te 3 tygodnie urlopu to rozumiem od poziomu zera do momentu ze zdjęć?
Pracowałeś sam, czy miałeś pomoc?
Jak wrażenia z murowania ścian?
Robiłeś to pierwszy raz, czy masz doświadczenie?
Co sprawiło kłopot/trudność?

Zastanawia mnie brak nadproży nad oknami. Nie są wymagane/zalecane?

Okno narożne sprawia optyczne wrażenie niskiego. Pewnie na wykończonej elewacji będzie wyglądało inaczej Wink
(22.04.2018, 10:31)Michał G. napisał(a): [ -> ]Po pierwsze, to jestem pod wrażeniem estetyki Twojej pracy.
Wszystko czysto, równo. Brawo!

Te 3 tygodnie urlopu to rozumiem od poziomu zera do momentu ze zdjęć?
Pracowałeś sam, czy miałeś pomoc?
Jak wrażenia z murowania ścian?
Robiłeś to pierwszy raz, czy masz doświadczenie?
Co sprawiło kłopot/trudność?

Zastanawia mnie brak nadproży nad oknami. Nie są wymagane/zalecane?

Okno narożne sprawia optyczne wrażenie niskiego. Pewnie na wykończonej elewacji będzie wyglądało inaczej Wink
postaram sie po skrócie odpowiedzieć na twoje pytania:
tak, te 3 tygodnie to od zera do tego co widać na fotach
mniej więcej przez połowę tego czasu pracowałem sam w reszcie pomagał ojciec
wrażeń z murowania nie da się opisać trzeba to przerobić
doświadczenia u mnie brak w budowlance, to jest moje pierwsze zetknięcie tematem
w zasadzie to nic nie sprawiło wielkiego kłopotu ale do rzeczy prostych bym tego nie zaliczył
w tym projekcie masz nadprożo-wieniec z tym że ja podwiesiłem bloczki pod wieniec, taki zmodyfikowany pomysł Łukasza na ciepły montaż rolet
miedzy bloczkami zatopiłem w betonie pręt zbrojeniowy widoczny na zdjęciu
okno narożne tak sobie wykombinowałem bo właśnie takie mi się podobało, mam zamiar w kuchni nad nim jeszcze szafki powiesić
[attachment=2702]
Mam pytanie odnośnie podniesienia budynku o ten jeden bloczek i "wyrzuceniu mostka termicznego" na strych.
Jak do tego rozwiązania odniósł się twój KB ? Miał jakieś zastrzeżenia? Wymagania co do tego pomysłu czy było to już na etapie adaptacji dodane?
budynek nie został podniesiony o jeden bloczek jest 12 warstw jak u wszystkich, jedynie bloczek został podwieszony w otworach okiennych
takie zmiany to sobie można w trakcie budowy robić
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10