Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Adaptacja projektu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

sierzant

Easy Driver: Przy moim rozkładzie masz jedna ścianę bez okien, może cie to zainspiruje i coś dopasujesz do działki.
Powiem tak sierzant...u ciebie fajny uklad ale adaptator ladna sumke sobie doliczy okolo 1 kola za to...luksfery dobry pomysl tylko ze dzialka obok jest juz zabudowana i jest na sprzedaz...nie wiadomo co nowy wlasciciel...wiec najprosciej i chyba najlepiej pozmieniac kotlownie na pokoik...ale teraz mysle ze bednarka takze by musiala byc przesunieta...do kotlowni

sierzant

bedmundo: za co sobie doliczy? To zmiany nieistotne,nie robi tego projektant, tylko kierownik budowy wpisem w książce budowy.
Podaję ci koszt takiej zmiany 0zł (zero złotych) Jesli to drogo to przepraszam.
To musze zmienic kierownika bo on nie chce zrobic.
(25.10.2017, 22:14)sierzant napisał(a): [ -> ]Przede wszystkim konstrukcja dachu.Nie mógł pojąć ze nie ma w nim żadnych obliczeń obciążenia dachu.
Potem brak instalacji grzewczej. Nie było do czego podłączyć pieca gazowego.Tylko od pani od elektryki
nie usłyszałem złego słowa o projekcie. Reszta narzekała ze bardzo ogólny "taki do pozwolenia" a nie do budowania.
A że kolega architekt, a jego rodzice konstruktorzy , trochę podrobili ,uzupełnili i poszło. Tłumaczył mi żę to on przejmuje
odpowiedzialność za projekt i takiej bidy nie wypuści.

Ale przeciez schematy instalacji sa niepotrzebne bo kazdy i tak moze to zrobic wedlug wlasnego uznania
Tak myslisz, to zycze powodzenia przy odbiorze budynku.

ja mam to samo .brak instalacji grzewczej. Nie było do czego podłączyć pieca gazowego itp.
I tak trzeba robić projekt każdej z instalacji ( woda, kanalizacja, prąd oraz ewentualnie gaz) za każde z tych projektów minimum 500 za sztukę przy adaptacji.
W projekcie niech będą taki ogólne minimów wymogów, a te właściwe potem przed odbiorem
Tak mam teraz z dachem, a i przy pozwoleniu ogrzewanie miałem na paliwo stałe, a będzie pompa
Ja mam adaptację w trakcie, architekt narazie nie ma żadnych uwag. Do uzyskania pozwolenia pozostaje praktycznie wszystko bez zmian (zależy mi na czasie). Będę miał ogrzewanie gazowe - muszę dołączyć projekt instalacji i dołączyć w formie aneksu - koszt całości to jakieś 500zł. Dach - tu w zasadzie ostateczny projekt dachu robi firma która dostarczy wiązary - też architekt nie widział problemu ;-)
Stron: 1 2 3