Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Łączenie izolacji pionowej z poziomą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam zagwozdkę. Ława 50cm, ściana fundamentowa bloczek b15 24cm, a więc luzu na ławie jest 2x13cm. A styropian na ścianę fyndamentową zaprojektowali 15cm. Będzie odstawać dobre 4cm. I jak ty skutecznie połczyć izolacje pion/pozi.?
(12.12.2017, 15:58)Rodman24 napisał(a): [ -> ]Mam zagwozdkę. Ława 50cm, ściana fundamentowa bloczek b15 24cm, a więc luzu na ławie jest 2x13cm. A styropian na ścianę fyndamentową zaprojektowali 15cm. Będzie odstawać dobre 4cm. I jak ty skutecznie połczyć izolacje pion/pozi.?

przy ławie 50cm możesz dać styro 10cm, jak chcesz koniecznie 15cm wylej ławe 60cm
Myślę,że można też dać szerszą papę na ławę tak,żeby wystawała poza styropian.Na łączeniu papy ze styropianem dać grubo dysperbitu.
przeciez ilzolacja przeciwwilgociowa a dokładnie jej połaczenie pionowej z pozioma jest w innym miejscu niz myslisz.
jest na styku papy na ławie i bloczka betonowego
Wiem gdzie jest połączenie.
Nie zrozumiałeś mnie.
(12.12.2017, 20:36)tomi8547 napisał(a): [ -> ]Wiem gdzie jest połączenie.
Nie zrozumiałeś mnie.

A jaki jest sens tam polaczenia?
Tak jak piszą wyżej prawidłowe połączenie jest między bloczkiem a ławą, powinno robić się jeszcze fasetę taki klin 4x4 między ławą a bloczkiem ,aby było łagodne przejście. Nawet jak zrobisz ławę na 60 to musisz zrobić co do 1cm dokładnie, żeby mieć 2-3cm miejsca na posmarowanie. Pianka na dole między ławą a styro + klej na siatce i tak będzie to pracować wiec szczelne w 100% to połączenie nie będzie także nadwis 4cm będzie lepszym rozwiązaniem bo woda ci spłynie poza ławę. Pozdrawiam
gdzie splynie poza lawe jak bedzie obsypane ?
Jak na wysokości fundamentu i pod nim jest glina to jak obsypiesz paskiem do stanie na glinie a jak będzie piasek do spłynie w dół po foli kubełkowej i niżej w piach obok ławy. Zasada jest taka obsypujesz tym jaki masz grunt jak glina to gliną w przeciwnym razie drenaż. Pozdrawiam