Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Obciążenie z krokwi przejmie murłata i płatew co wychodzi z wiązarów lecz samo połączenie jest błędne gdyż z czasem to połączenie nie wytrzyma pracy krokwi czyli warunków zmiennych jak obciążenie śniegiem na przemian z wiatrem.
Teraz czekam na odpowiedź od producenta. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Temat wczoraj ruszony, dzisiaj skoro świt wyjaśniony. Wszystko jest w porządku, wyliczone z górką. Sposób stosowany przez Burkietowicza od kilku lat i do tej pory żadnej reklamacji. Ja im wierze. W końcu to nie jest produkcja w stodole, tylko poważna firma. Ja nie będę nic kombinował, zostanie tak jak jest.
Oczywiście Twój dom twoje pieniądze ja po prostu wyraziłem swoje zdanie poparte wiedzą nabytą, że po prostu takiego połączenia w ciesielstwie się nie stosuje na łączenie krokwi. Przecież tam pracują sami wykwalifikowani cieśle i komputer który wie lepiej, jak wszystko jest tak wyliczone to dlaczego każda para krokwi nie jest tak zrobiona, tu pełny wiązar a na końcu takie coś. Pozdrawiam
(20.12.2017, 22:49)krzysiek1986 napisał(a): [ -> ]Oczywiście Twój dom twoje pieniądze ja po prostu wyraziłem swoje zdanie poparte wiedzą nabytą, że po prostu takiego połączenia w ciesielstwie się nie stosuje na łączenie krokwi. Przecież tam pracują sami wykwalifikowani cieśle i komputer który wie lepiej, jak wszystko jest tak wyliczone to dlaczego każda para krokwi nie jest tak zrobiona, tu pełny wiązar a na końcu takie coś. Pozdrawiam

Mam nadzieję, że się mylisz Wink 
Zobaczymy. Zerknij na forum za kilka lat. Jak "rypnie", to na pewno dam znać Smile
Zawalić się nie zawali przez jakiś czas na pewno, kiedyś możliwe że ten temat wróci to Ciebie jak się krawędź ugnie (oby nie) czego Ci nie życzę i żeby stało sto lat. Pozdrawiam
czy ktoś zna firmę Kasper od dachów ? Mam od nich propozycję dachu dwuspadowego za 22tyś . Ten sam system ja Bulkierowicz . gr 7cm x24
Witam , bardzo podoba mi się pana projekt. Zamierzam wybudować podobny dom , zastanawia mnie koszt dobudowana garażu, zdradzi pan ile wyszło ?
(14.01.2018, 23:26)Karton napisał(a): [ -> ]Witam , bardzo podoba mi się pana projekt. Zamierzam wybudować podobny dom , zastanawia mnie koszt dobudowana garażu, zdradzi pan ile wyszło ?

Co Wy z tymi PANAMI macie?

Co do kosztów dobudowania garażu, to początkowo zakładałem, że zmieszczę się w 40 tys zł. Niestety od końca 2016r., kiedy była robiona kalkulacja, ceny materiałów wzrosły. Powstały też w międzyczasie dwa dodatkowe okna  Big Grin - jedno w garażu i jedno na szczycie. Myślę, że finalnie powinienem się zamknąć w kwocie do 55 tys zł z pełnym wykończeniem garażu, a jak będzie, to się okaże.
@tt81
Jaki masz rozstaw wiązarów? Gdzie w domu planujesz wejście na strych? Czy to będą schody strychowe czy może takie "stacjonarne"?
Czy mógłbyś przestawić jakiś projekt dachu oraz zaznaczone miejsce wstawienia schodów w domu?
Stron: 1 2 3 4 5