Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: etap 1 - fundament
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Fundament obklejony xps 300, 10 cm (7 pianek poszło). Następnie na to folia kubełkowa. Ręcznie podsypaliśmy piaskiem żeby się nie obsuwała.
Nieźle Ci to wychodzi. Jak wyjdziesz z ziemi to już poleci
Mój projektant projektuje mi bardzo podobny dom zmieniają sie wymiary zewnętrzne będzie mniejszy o ok 20 cm i twierdzi ze nie potrzeba słupów co wy na to
w tym tez słupy są zbędne, ludzie budują z tymi słupami lub bez nich...
U mnie projektant przesunął na okno narożne, wiec tak jak piszesz tamte są niepotrzebne. Czytałem gdzieś tu na forum, że to miał być inny projekt a zmienili coś tam i słupy zostały.
.... o słupach czy są potrzebne czy nie pisze na forum wystarczy poświęcić trochę czasu i poszukać. Ja je stawiam bo są w projekcie jakby ich nie było to bym nie stawiał ...

Etap pierwszy powoli dobiega końca:
- fundament zasypany 4 samochody piasku dokupione (80ton), koparkowy przyjechał z jednym pracownikiem, który obsługiwał skoczka, po zasypaniu fundamentu w środku oraz obsypaniu z zewnątrz, środek „objechała” 500kg zagęszczarka wszystko ubite idealnie,
- ułożona kanaliza wg własnego planu (po konsultacji w kierownikiem) sprzedawca w hurtowni podpowiedział żebym uszczelki powyciągał jak będę przymierzał elementy (cenna rada),
- ułożone dojście powietrza do kominka,
- rozłożone siatki i stelaż pod zaciąganie betonu (B20),
- wg obliczeń powinno zostać trochę betonu, więc zrobiony został szalunek pod pierwszy schodek.
Teraz tylko zostało popodkładać kamienie pod siatki i czekać na beton…
Dzisiaj przyjechała grucha a raczej dwie gruchy 14,5 metra zamówiłem (domówiłem 0,5 metra i dobrze bo byłoby na styk). Z tej ilości zostało sześć taczek które wrzuciliśmy na pierwszy schodek. Pogoda przez cały pierwszy etap dopisała dzisiaj trochę padało z jednej strony dobrze bo podlało przed wylaniem, prognozy też pokazują że raczej nie będę musiał podlewać.
Gratulacje!
Ładnie, czysto na budowie Smile

Jak już "zero" wylane, to głowa spokojniejsza. Najgorsze za nami!

I po raz kolejny powtórzę, że tempo masz super!
"Goniłeś" mnie z każdym dniem Wink
Tymbardziej, że też robisz własnoręcznie.

Dom stanie w samym narożniku działki?
Czy ogrodzenie jest tylko tymczasowe i bliżej budynku, niż granica?

Edit: już znalazłem info, że 4,5-5m do granicy.
Na ostatnim zdjęciu, z tej perspektywy wydawało się bliżej Wink

sierzant

Trzpienie żelbetowe usuwacie tylko wtedy jeśli wasz projektant,wykreśli wam je z projektu.
To zmiana istotna.Mimo iż faktycznie nie są potrzebne, warto to zrobić na projekcie.
nie prawda, przepisy sa zmienione i nie musi być żadne 4 metry od granicy .
ja mam 1,5m od granicy .
Stron: 1 2 3 4