Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Budowa domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
rolety są w planie ale natynkowe a nie nadokienne jak w projekcie ponieważ odradzano mi nadokienne z powodu skraplania się wody przy skrzynce która ma za małe ocieplenie, natynkowe nie mają tego problemu a i tak schowają się pod styropianem dlatego też ociepliłem nadproża nad oknami 6cm styropianem
co do wcięć to robię je dopiero teraz około 5cm szlifierka młoteczek i gotowe wydaje się to bardzo mocne rozwiązanie
to ile bedziesz miał styro? 20cm? ile ma głębokości skrzynka rolety nadtynkowej?
podobno okienne 14cm a tarasowe 18cm z tego co mi mówiono
a styropian 20 od tarasu i tyłu budynku a od sąsiadów 15cm więc powinno być dobrze
blisko końca nie spodziewałem się że z działówkami będzie aż tyle roboty no ale damy rade.
 Tak to teraz wygląda
[attachment=3835][attachment=3836]

tutaj mój podstawowy zestaw narzędzi w tym etapie 

[attachment=3837]

a tutaj patent z rusztowaniem znudziło mi się kogoś non stop wołać do przestawiania albo szurać po betonie


[attachment=3838]
Co to jest to koło szlifierki? Wygląda jak elektryczne nożyce do żywopłotu Wink
Co to za patent z tymi kółkami do rusztowania?
To piła do gazobetonu elektryczna, powiedz Mateusz jak ta piła się sprawuje ? Ja mam ręczną dedry i na tym na podobnym etapie budowy do twojego piła tnie ale krzywo.

A co do patentu z rusztowaniem to zrobiłem podobnie. Z tym ze ja nawet rusztowania nie mam tylko zbiłem sobie z palet takiego "Boxa" na wysokość 1,2m i do niego doczepiłem kółka. Przy moim wzroście 1,9m jadę tak do ostatniej warstwy a później na "boxa" kładę jeden bloczkek 24 i jest git Smile.

PS, też się nie spodziewałem że działówki tyle mi się zejdą.
Też mam pospawane kółka "zdobyczne", tylko troszkę się jedno skrzywiło.
Chętnie podmieniłbym je na coś solidniejszego.

Skąd braliście kółka, jaki koszt?
haha nożyce do żywopłotu dobre, tak naprawdę to chyba najlepsze urządzenie na tej budowie oszczędza bardzo dużo czasu co do tej piły to posiadam tą black&decker i deWalt z dłuższą prowadnicą i szczerze mówiąc krótszą  pracuje mi się lepiej jest poręczniejsza i ma mniej wibracji pracując na sucho więc lepiej jest precyzyjnie trafić w materiał, naprawdę polecam każdemu kupić a można wychaczyć za taniej niż 100zl bez brzeszczotów do tego nowy zestaw chyba dałem 160zl a po robocie sprzedać w podobnej cenie

ja kółka kupiłem na allegro chyba 6zl za sztukę (80mm ) zawsze się do czegoś po budowie przydadzą
dziś zrobione czapki na kominy w sumie około 2 godziny pracy, szczerze mówiąc myślałem że wraz z kominem dostanę gotowy szalunek ale niestety to co nazywają szalunkiem to tylko ten kawałek ocynkowanej blachy widoczny w środku i kosztuje około 90zl 


mocny beton z gotowej zaprawy murarskiej + cement i pospółka powinno się trzymać tylko ciekawe kto to na komin wsadzi

i przykryte bo podlewać tego mi się nie chce
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9