Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Budowa domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Fajnie sobie poradziłeś.
Ale trzebabyło zrobić inaczej.

Na kominie zbić szalunek z desek. Do otworu wykorzystać szalunek tracony z nierdzewki. 
Łatwiej beton wnieść na komin w wiaderkach, niż gotową czapę.

A ja to wogóle kupiłem czapę gotową. Koszt ok. 80 zł.
Tylko, że mnie gonił czas z kominem...
na pewno sposób o którym mówisz jest lepszy bo beton złapie lepiej w systemowe otwory komina ale nie chcę aby po montażu wiązarów murowanie kominów zajęło zbyt dużo czasu

czapę też chciałem kupić gotową ale jak się okazało na ten komin niema, a szalunek z blachy ocynkowanej a nie z nierdzewki w ogóle jeśli to można nazwać szalunkiem


witam budowa zakończona zamieszczam krótki film jak to u nas wygląda
Kupiłem te same nadproża. Osadzałeś je bezpośrednio na kleju?
na kleju ale pionowo pomiędzy nimi styropian 6cm. Teraz zrobił bym inaczej od elewacji dał bym 3cm styro nadproże 3cm styro i nadproże
Chodziło mi o wewnętrzne z ceramiki.
wewnętrzne też są takie same z tym że robiliśmy na zaprawę po to by nadrobić parę cm i zrównać sie z poziomem bloczków powyżej i tak też się udało nadproża te były nie starannie wykonane w jednych zaprawa wystawała w innych nie, więc i pod nadproże jak i nad nie pod bloczek użyliśmy zaprawy
przyszedł czas na okna, jak pisałem wcześniej wybór padł na veka 82 kolor złoty dąb oraz rolety automatyczne firmy krispol,

okna zamontowane na listwach z xps dodatkowo wysunięte poza lico ściany dzięki czemu zyskamy lepsze odizolowanie ścian i nadproża pod roletą dołożone 2cm xps

[attachment=4453][attachment=4454][attachment=4455]
w związku z dzisiejszymi niezapowiedzianymi odwiedzinami na mojej budowie chciałbym poinformować że bez wiedzy inwestora nie wchodzi się na budowę, informuję też że jest to teren prywatny i bez wcześniejszej zgody z mojej strony nikt nie ma prawa wejść poza ogrodzenie
Ja z tego względu lokalizacji nie podałem.
A mimo to i tak "jakiś mundurowy z Dębna" rozszyfrował i trafił na budowę.  Rozmawiał z instalatorem Wink
Jak to czyta, to proszę o kontakt na priv, bo jestem ciekawy który to z użytkowników - nie będzie żadnych nieprzyjemności Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9