Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozpoczęcie budowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam. Nareszcie doczekaliśmy się rozpoczęcia budowy, jest ciężko a to dopiero poczatek. Działamy we dwójkę razem z tatem po 4-5 godzinek po pracy. 4 godziny kopała koparka. na następny dzień zaczęliśmy szalowanie zeszło w sumie 3 dni po 4 godzinki. Dzisiaj podsypalismy w szalunkach i ubilismy żeby zrobić idealny wymiar na 40 cm.  Jutro wrzucamy zbrojenie. A na poniedziałek planujemy zalać.  Mam pytanko w sprawie elek (łączenie narozników) mam zbrojenie ukręcone 6metrowe i czy na tej krótszej ścianie elką może być wygięte zbrojenie 6metrowe? Licząc że zbrojenie ma 12m to zostało by na elkę po metrze. Czy dołożyć do tego jeszcze osobno elki?
W jakimś artykule czytałem,że elki muszą być zrobione z następnego odcinka pręta.Nie wiem czym to jest argumentowane.
Może być wygięte ale troszkę więcej zabawy z tym.Zobacz jak Łukasz robił na budowie w Szczepidle.
Dzięki za odpowiedzi :-) jednak przytnę pręty i dam elki które mam juz nagięte. A jeśli chodzi o otulinę zbrojenia ( ława na 40cm) czy jak dam kostkę na dole 8cm, zbrojenie 20cm i od góry będzie 12cm czy będzie tak ok czy lepiej jak będzie po równo z góry 10cm i z dołu 10 otuliny. Chciałem dać beton b25 ale wczoraj jedna osoba powiedziała żeby nie dawać bo na glinie b25 nie będzie pracował tylko może pękać żeby lepiej dać B20 co o tym sądzicie może być to prawda?
ile nad gruntem masz poziom zero? bo wydaje się że wyjdzie chyba z metr nad zmienią nie za wysoko?
Też miałem pomysł z wyginaniem L z belek ale po próbie sobie odpuściłem. Czyli masz dać słabszy beton żeby popękał czy wg tej osoby beton B20 jest elastyczny? Ja mam też masakra glinę i dałem B25 W8. Na tej kostce będzie ok. Możesz też kupić zwykła kostkę 10 na 20 i dać bokiem. No i masz też szalowane więc daj jeszcze rozpórki do góry.
(13.07.2018, 22:55)Kiczka16 napisał(a): [ -> ]A jeśli chodzi o otulinę zbrojenia ( ława na 40cm) czy jak dam kostkę na dole 8cm, zbrojenie 20cm i od góry będzie 12cm czy będzie tak ok czy lepiej jak będzie po równo z góry 10cm i z dołu 10 otuliny.

U mnie przy ławie 60x40 architekt zwiększył wymiar zbrojenia - strzemiono 30x30. Czyli nie dajesz nic suchego betonu pod spód? Też miałeś takie założenie, że ława musi być zwiększona do wymiaru 40cm? Czy masz normalnie 30cm + 10cm suchego betonu i to jest Twoja zmiana?
Czyli ktos nagadał mi bzdur z tym betonem ja byłem tego zdania że im mocniejszy beton to lepszy. Czyli śmiało brać b25? Poziom zero mam z lewej strony 70cm ale będzie podsypany około 25cm a z prawej jest 30cm poziom zero nad gruntem. Nie daje chudziaka leje ławę 60x40. Rozpórki oczywiście będą :-)
U mnie kierownik też polecał B25 do takich warunków też zapytaj ile chcą dodatkowo za W8 u mnie to było 8 czy 10 zł do kubika więc nie warto było oszczędzać
A więc tak sobota wrzucone zbrojenie skręcone ze soba. Na każdym narożniku po 4elki z zakładem 75cm. Łączenie 6 metrowego zbrojenia z prętów 180cm. W poniedziałek zostało przyspawać bednarki i na dwa słupy dac startery oraz wykopać pod stopy kominowe. Wstępnie beton jest na wtorek ale czy dadzą radę zobaczymy
Stron: 1 2 3 4 5