Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Adaptacja - koszt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
115,000zl SSZ. Budowa w tym roku. 
Jeżeli nie masz żadnego pojęcia o budowie to ciężko ci będzie wszystko ogarnąć. 

Co do stali i bloczków to napewno mniej wyjdzie niż budowa piętrowego domu.  We wszystko co mówi to mu nie wierz zbytnio.

sierzant

qwerty dobrze ci radzę, zmień architekta bzdury gada.
Wiecie trochę już siedzę na tym forum i wszystkie filmy oglądam na bieżąco wiec też co nie co już wiem. No i mam już ten projekt od Łukasza Widzę że koszty materiałów do SSO to max 100tys a nawet za niewiele więcej udało się nie którym zamknąć wszystko oknami. Jak planuje sie zaoszczędzić budując większość samemu i z brakiem doświadczenia to raczej lepiej nie zmieniać projektu bo tu wszystko opisane, nagrane i z cennikami. Lepiej być nie może Smile
Fakt że w mojej okolicy ze świecą szukać podobnych projektów na wiązarach i z parterem tylko użytkowym dlatego zawsze daje to do myślenia. Dodatkowo jak jeszcze usłyszy się co nieco od kogoś kto teoretycznie w tym siedzi to można zacząć wątpić. Fakt domki z poddaszem użytkowym są badziej urodziwe ale raczej kosztowniejsze w budowie. Chociażby w wykończeniu potem tych wszystkich poddaszy itd.
Na cenniki patrz u użytkowników. I to też bierz poprawkę.
Łukasza kosztorys jest nieaktualny, bo z 2016. Nie zawiera też wszystkiego, co potrzebne.
Ja u siebie zamieszczam wszystko, co do grosza. Jeżeli coś pominąłem, to max 200 zł.
SSO to u mnie ok. 85 tys. 
SSZ to ok 100tys. 
No liczmy ok. 105 bo nie mam jeszcze drzwi.

Ceny staram się porównywać, negocjować. Fakt, że często biorę coś lepszego: XPS, Ytong, Schiedel, Termoorganika itp. Ale i tak nie wiem jakim cudem ludzie mają niby po kilka tys. oszczędności na "zero" czy klikanaście na SSZ.
Wszystko kosztuje więcej, niż by się człowiek spodziewał. A do tego jeszcze nieprzewidziane "pierdoły". 
A podobno dopiero się zacznie przy wykończeniówce Tongue
Michał G
105,000zl to już wszystko z robotą liczysz?
Coś drogo u mnie wyszło SSZSmile
To że ceny porównuje z budów w tego i poprzedniego roku to oczywista oczywistość Smile Za rok zapewne wszystko znów będzie droższe. Planowałem w ciągu 2 lat (do końca 2020) zrobić SSO z projektem adaptacją i całą papierologią oraz z narzędziami za 110tys + ewentualna zlecona pomoc zapewne przy dachu.
(14.11.2018, 23:34)lukas0685 napisał(a): [ -> ]105,000zl to już wszystko z robotą liczysz?

Mówimy o materiale.
Koszt robocizny jest różny.
Akurat ja robiłem sam do wieńca.
(15.11.2018, 07:14)Michał G. napisał(a): [ -> ]
(14.11.2018, 23:34)lukas0685 napisał(a): [ -> ]105,000zl to już wszystko z robotą liczysz?

Mówimy o materiale.
Koszt robocizny jest różny.
Akurat ja robiłem sam do wieńca.

Czyli, jak miałeś robione tynki to policzyłeś 8,5 tyś z robocizną, czy np. 3tyś za materiał?
(15.11.2018, 08:41)adamski1209 napisał(a): [ -> ]Czyli, jak miałeś robione tynki to policzyłeś 8,5 tyś z robocizną, czy np. 3tyś za materiał?

A tynki i elektryka to się zawiera w SSO, czy w SSZ?
Bo wg mnie ani w jednym, ani w drugim Wink

Te ceny w moim kosztorysie to materiał+robota.
Pogubiłem się. Michał , SSZ nie zawiera elektryki i tynków. Sprecyzuj co masz w tych 105,000zl.
Stron: 1 2 3 4