Budowa domu za 150 tys
Folia na chudziaka - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Budowa domu wg. projektu domza150tysiecy.pl Wykończenie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-16.html)
+--- Wątek: Folia na chudziaka (/thread-1376.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Folia na chudziaka - retronora - 24.11.2020

(24.11.2020, 10:54)Slk_Btw napisał(a): Jest potrzebny. Jak możesz daj wyżej. I jak będziesz miał przydomową oczyszczalnię ścieków to nie puszczaj tego do kanalizy.

Coś więcej na ten temat możesz napisać bo mam skraplacz ale wkład stalowy i będzie do tego podłączony kominek.


RE: Folia na chudziaka - radzio - 24.11.2020

(24.11.2020, 21:07)retronora napisał(a):
(24.11.2020, 10:54)Slk_Btw napisał(a): Jest potrzebny. Jak możesz daj wyżej. I jak będziesz miał przydomową oczyszczalnię ścieków to nie puszczaj tego do kanalizy.

Coś więcej na ten temat możesz napisać bo mam skraplacz ale wkład stalowy i będzie do tego podłączony kominek.
Mam piec na pellet i z komina systemowego ani kropelka się nie pojawiła do dzisiaj mieszkam 1,5 roku grzeje od 2 lat. Mam też oczyszczalnie i faktycznie żadnych skroplin do niej nie wolno podłączać...


RE: Folia na chudziaka - lukasz1982 - 25.11.2020

Witaj a masz podłączony do kanalizy czy po prostu ci wystaje ze ściany.


RE: Folia na chudziaka - radzio - 25.11.2020

Nie jest nigdzie podłączony...


RE: Folia na chudziaka - Slk_Btw - 25.11.2020

Najczęstszą przyczyną spadku wydajności przydomowych oczyszczalni są skropliny z komina, które zatykają drenaże.


RE: Folia na chudziaka - adiLBN - 25.11.2020

z tego co mi wiadomo skropliny z kotła gazowego oraz popłuczyny ze stacji uzdatniania wody neutralizują bakterie w oczyszczalni i dlatego nie powinno się ich wpuszczać do kanalizy.


RE: Folia na chudziaka - tomzet - 25.11.2020

Popłuczyny nie są dużym problemem,wydajność spada tylko o kilka procent. Ja po prostu sypie półtorej dawki bakterii i jest ok.


RE: Folia na chudziaka - lukasz1982 - 06.12.2020

Witam. Panowie zdecydowałem się i podłączyłem skraplacz do kanalizacji tak że na wszelki wypadek ,teraz jestem na etapie hydrauliki podciągnąłem już pexy pod przybory i przyszedł czas na podejście pod rozdzielacz podłogówki niestety trochę się pośpieszyłem i zakupiłem rurę TeceFlex 32x4mm i niestety do niej trzeba inną praskę i inne złączki te do pex są do ścianki 3mm ,szukałem na necie jakiejś wypożyczalni narzędzi ale nic sensownego nie znalazłem w okolicach lublina. Może jest ktoś z okolicy co by polecił hydraulika który by mi to zrobił .Ewentualnie podsuńcie pomysł jak z tego wybrnąć bo koszt kolejnej rury to wole hydraulika nająć ale wiadomo każdy ma swój ulubiony system a mnie potrzeba to TECE.


RE: Folia na chudziaka - adiLBN - 07.12.2020

w hurtowni gdzie kupiłeś system tece powinni mieć prasę, niech porzyczą, jak nie dzwon do przedstawiciela tece i ci przywiezie


RE: Folia na chudziaka - lukasz1982 - 23.12.2020

Witam Panowie po małej przerwie udało się zamontować rozdzielacz rury podpięte. Za chwilę będę rozkładał rury i mam pytanie do tych co już robili sami na alledrogo są rury w krążku po 600m i mam pytanie jaką wagę ma taki krążek rura to "RURA KAN-therm PE-RT BLUE FLOOR 16X2mm" lub podpowiedzieli jakie krążki sami braliście. Mamrównierz pytanie co do spinek ile wam poszło bo nie wiem ile zamówić.Pozdrawiam i Wesołych Świąt .


  
Menu