Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Folia na chudziaka
#1
Witam czy dawaliście folie na chudziaka tak jak w projekcie 2x pe 0,3 czy może jakąś inną. Proszę o nazwę foli jaka dawaliście lub link gdzie kupowaliście w internecie.
Odpowiedz
#2
ja nie dawałem, z tego co widzę mało kto daje, ale czy się powinno dać temat sporny, każdy co innego mówi, sam i tak musisz zdecydować. W zwykłym markecie kupujesz najgrubszą czarną folię budowlaną i tyle
Odpowiedz
#3
Ja też nie dałem folii po styropian.
Odpowiedz
#4
kurde sory...ja zrozumiałem "pod chudziaka..."Smile na chudziaka czyli pod styropian dałem oczywiście, obowiązek! dałem najgrubszą , czarną folię, jedna warstwa, jak dasz 2 to jeszzcze lepiej. Generalnie proponuję , przynajmniej ja tak zrobiłem... że papa spod belitu wysunięta na chudziaka, i folię wsuwałem pod papę, wtedy mamy zachowaną ciągłość poziomą izolacji...niektórzy , albo i większość wywija folię na ścianę, ja uważam że to jest błąd. Ale folię dać trzeba!!!
Odpowiedz
#5
Przy tej grubości ocieplenia (15cm i więcej) punkt rosy może wychodzić w styropianie, jeśli będzie pod nim folia to nie skropliny nie będą miały drogi ucieczki.
U znajomego tak było. Rozłożył styropian na podłogach, a po kilku dniach musiał w jednym pokoju go zdjąć. Na foli były już krople wody.
Więc jeśli nie jest to teren wybitnie podmokły to jej dawanie mija się z celem.
Odpowiedz


#6
w sumie 20 lat temu nikt nie dawał i domy stoją Smile wiele elementów na budowie jak się człowiek dokładnie zastanowi to jest dylemat...dać nie dać itp.
Odpowiedz
#7
Jeśli już zdecydujesz się na folię to zrób tak jak pisze adiLBN. Jak najgrubszą i wsuwaj pod folię/papę co masz pod ścianami (wywinięcie jej na ścianę to moim zdaniem tak jak byś jej nie dał). Folię rozkładaj bezpośrednio przed kładzeniem styropianu (jak położysz wcześniej to podziurawi się od chodzenia).
Odpowiedz
#8
Dzięki chłopaki właśnie tak zrobię z tą folią dam dwie warstwy a styropian będę i kład pomieszczeniami tak żeby właśnie jej nie uszkodzić.
Odpowiedz
#9
Powiedzcie mi skraplacz w kominie systemowym jest potrzebny będę miał piec na pelet. Chodzi o to że wyjście z naczynia wychodzi w posadzce i nie bardzo wiem jak by to do kanalizacji podłączyć u mnie otwór fi18 . Poradzie coś bo nie wiem jak to ogarnąć.
Odpowiedz
#10
Jest potrzebny. Jak możesz daj wyżej. I jak będziesz miał przydomową oczyszczalnię ścieków to nie puszczaj tego do kanalizy.
Odpowiedz
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu