Budowa domu za 150 tys
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Łódzkie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-135.html)
+----- Dział: Sieradz (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-40.html)
+----- Wątek: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. (/thread-152.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Łukasz - 28.03.2017

Wiązary zaklepane? Jeśli tak to na kiedy będą?


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Marcin1978 - 28.03.2017

(28.03.2017, 13:07)Łukasz napisał(a): Wiązary zaklepane? Jeśli tak to na kiedy będą?

Tak zaklepane - umowa podpisana, zaliczka wpłacona. Wstępnie (zgodnie z umową) maja montować 17 tydzień 2017 czyli koniec kwietnia początek maja, ale chyba będziemy przyspieszać - chociaż niech wieniec może postoi ten miesiąc. 10-11.04. Burkietowicz ma montować u mnie w Sieradzu dach na szeregach, więc wtedy mają podjechać monterzy i obczaić co i jak.

Ekipę blacharska mam zarezerwowana na czerwiec, ale obiecali, że jak staną wiązary to przyjadą poza kolejnością odeskować i położyć papę.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - marcinur - 28.03.2017

(28.03.2017, 13:19)Marcin1978 napisał(a):
(28.03.2017, 13:07)Łukasz napisał(a): Wiązary zaklepane? Jeśli tak to na kiedy będą?

Tak zaklepane - umowa podpisana, zaliczka wpłacona. Wstępnie (zgodnie z umową) maja montować 17 tydzień 2017 czyli koniec kwietnia początek maja, ale chyba będziemy przyspieszać - chociaż niech wieniec może postoi ten miesiąc. 10-11.04. Burkietowicz ma montować u mnie w Sieradzu dach na szeregach, więc wtedy mają podjechać monterzy i obczaić co i jak.

Ekipę blacharska mam zarezerwowana na czerwiec, ale obiecali, że jak staną wiązary to przyjadą poza kolejnością odeskować i położyć papę.
A ile płacisz za wiązary?
Czyli jednak dajesz blachę?


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Marcin1978 - 28.03.2017

Wiązary 18.000 (netto) - miałem zmianę parametrów - głównie na wyższą cenę wpłynęło zwiększenie grubości tarcicy z 45 mm do 60 mm! Na stryszku obciążenie 150 kg/m, ale to w cenie.   Cenę wyjściową na dach zgodnie z projektem wynegocjowałem w grudniu 2016 na 15.500 (netto) - ale rozmowy prowadziłem od czerwca (patrz pierwsza moja wycena na stronie 1 - cena tam wyjściowa 16.400 Wink Niestety ceny od tego momentu poleciały chyba w górę, zresztą słyszę od murarzy, że też od tego roku będą podnosić stawki. Sad

Co do blachy w 90 % pójdzie blacha:
- blachę mam na garażu i moja lepsza połówka chce tak samo - to tak z estetyki
- ciężar - będzie znacznie lżej, a ewentualne naprawy jestem w stanie sam ogarnąć - to tak technicznie.
Ale......

nie ukrywam, że cały czas mnie korci dachówka - w końcu trzeba będzie coś zdecydować Smile


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - marcinur - 28.03.2017

(28.03.2017, 14:20)Marcin1978 napisał(a): Co do blachy w 90 % pójdzie blacha:
- blachę mam na garażu i moja lepsza połówka chce tak samo - to tak z estetyki
- ciężar - będzie znacznie lżej, a ewentualne naprawy jestem w stanie sam ogarnąć - to tak technicznie.
Ale......

nie ukrywam, że cały czas mnie korci dachówka - w końcu trzeba będzie coś zdecydować Smile
Ja pierwotnie też myślałem żeby dać blachę. Ale, biorąc pod uwagę, duże straty materiału przy dachu kopertowym (Łukasz pisał tu o tym) to dachówka wychodzi podobnie cenowo jak blacha. 
Za dachówką przemawia jeszcze wg mnie lepsza izolacyjność akustyczna (wg mnie ma to znaczenie przy braku stropu monolitycznego). Ponadto można rozważyć tańsze dachówki betonowe.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - raxon - 28.03.2017

Zwiększyłeś grubość wiązarów ze względu na pełne deskowanie = dodatkowe kilogramy. Czy robiąc deskowanie plus blachodachówka też trzeba zwiększać przekroje wiązarów? Domyślam się że masz opcję wytrzymałościową na deskowanie plus dachówka. Ciekawe o ile wzrośnie wytrzymałość stryszku jeśli się zmieni dachówke na blache.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Marcin1978 - 28.03.2017

(28.03.2017, 14:37)marcinur napisał(a):
(28.03.2017, 14:20)Marcin1978 napisał(a): Co do blachy w 90 % pójdzie blacha:
- blachę mam na garażu i moja lepsza połówka chce tak samo - to tak z estetyki
- ciężar - będzie znacznie lżej, a ewentualne naprawy jestem w stanie sam ogarnąć - to tak technicznie.
Ale......

nie ukrywam, że cały czas mnie korci dachówka - w końcu trzeba będzie coś zdecydować Smile
Ja pierwotnie też myślałem żeby dać blachę. Ale, biorąc pod uwagę, duże straty materiału przy dachu kopertowym (Łukasz pisał tu o tym) to dachówka wychodzi podobnie cenowo jak blacha. 
Za dachówką przemawia jeszcze wg mnie lepsza izolacyjność akustyczna (wg mnie ma to znaczenie przy braku stropu monolitycznego). Ponadto można rozważyć tańsze dachówki betonowe.

Tak ale z drugiej strony sam montaż 10 zł drożej - to już na wstępie 1700zł. Sam materiał też droższy. Akustykę załatwi mi po części pełne deskowanie. Jak będzie finalnie zobaczymy - 90 % blacha.


(28.03.2017, 14:42)raxon napisał(a): Zwiększyłeś grubość wiązarów ze względu na pełne deskowanie = dodatkowe kilogramy. Czy robiąc deskowanie plus blachodachówka też trzeba zwiększać przekroje wiązarów? Domyślam się że masz opcję wytrzymałościową na deskowanie plus dachówka. Ciekawe o ile wzrośnie wytrzymałość stryszku jeśli się zmieni dachówke na blache.

Kilogramy nie tyle, bo w pierwotnej wersji tez było zaprojektowane pod deskowanie i dachówkę - i miało to wytrzymać. Chociaż uważam osobiście, że będzie mocniejsze. Powód wyjściowy był błachy, łatwość łączenia deskowania, wiem że są inne (tańsze) rozwiązania, ale 2700 brutto przy całej konstrukcji, to myślę że warto. Od Burkietowicza się zdziwili bo zazwyczaj klienci chcą jak najtaniej a nie jak najlepiej - tylko jest jedno ale, głównym odbiorcą wiązarów są firmy developerskie i duże sieciówki (markety, hale itd.) i tam cena ma kolosalne znaczenie. Gdybym budował 5 domów na sprzedaż pewnie też brałbym gdzie taniej i nie wnikał - ma być dobrze ale tanio  Rolleyes

Tak projekt zakłada deskowanie + dachówka - jak mi się (a prędzej dzieciom Big Grin ) blacha odwidzi.

Myślę, że na wytrzymałość stryszku to nie zupełnie wpływa jego pokrycie ale nośność pasa dolnego. Może się mylę, fachowcem nie jestem. Wink


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - raxon - 28.03.2017

Cytat:Myślę, że na wytrzymałość stryszku to nie zupełnie wpływa jego pokrycie ale nośność pasa dolnego. Może się mylę, fachowcem nie jestem. [Obrazek: wink.png]
No pewnie tak, ale na dolnym pasie oparte są te pionowe podpory od poszycia dachowego (nie wiem jak to się fachowo nazywa), a jak mniej kg na dachu to i mniejsze obciążenia przenoszą na dolny pas Smile


Ja też mocno się zastanawiam nad blachą na dach. Walorami akustycznymi się nie przejmuję bo nie będzie użytkowe. Zresztą będzie dużo izolacji między strefą mieszkalną a dachem Smile Na plus dla blachy jest fakt że łatwo coś ewentualnie domontować. Jak zachcę kiedyś PV to sobie sam przykręcę, a do dachówki to trzeba specjalne mocowania do wszystkiego i więcej roboty bo dachówki trzeba ściągać.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - marcinur - 28.03.2017

(28.03.2017, 15:13)raxon napisał(a):
Ja też mocno się zastanawiam nad blachą na dach. Walorami akustycznymi się nie przejmuję bo nie będzie użytkowe. Zresztą będzie dużo izolacji między strefą mieszkalną a dachem Smile 
Myślisz, że przy 30-40 cm wełny nie bedzie np słychać dudnienia deszczu o blachę?


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - raxon - 28.03.2017

Wiele ludzi ma blachę, 15-20cm wełny i poddasze użytkowe i jakoś żyją, więc przy parterówce i większej ilości wełny nie boję się o hałas. Jak będzie wielka ulewa to bardziej będzie grzmoty słychać.


  
Menu