Budowa domu za 150 tys
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Wersja do druku

+- Budowa domu za 150 tys (http://www.forum.domza150tysiecy.pl)
+-- Dział: Forum budowlane (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-29.html)
+--- Dział: Dzienniki budowy użytkowników forum (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-31.html)
+---- Dział: Łódzkie (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-135.html)
+----- Dział: Sieradz (http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-40.html)
+----- Wątek: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. (/thread-152.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - enter17 - 29.03.2017

Zadaniem wełny w przypadku blachy jest także wygłuszenie.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - marcinur - 29.03.2017

(29.03.2017, 14:05)enter17 napisał(a): Zadaniem wełny w przypadku blachy jest także wygłuszenie.
Zgadza się, że wełna wygłusza - ale równie dobrze może to robić na stropie.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - szczepan1986 - 30.03.2017

Nie wydaje się Wam że te pomieszczenia są jakieś małe?


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - maciej87 - 31.03.2017

Zapewniam Cię że zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Polecam obejrzeć na żywo


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Łukasz - 31.03.2017

Ale one generalnie są małe i każdy z osobna musi podjąć decyzję czy są wystarczające. Dla mnie są Smile


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Marcin1978 - 31.03.2017

(30.03.2017, 21:58)szczepan1986 napisał(a): Nie wydaje się Wam że te pomieszczenia są jakieś małe?

Kwestia wielkości pomieszczeń jest bardzo subiektywną. Rozmowę należało by rozpocząż od określenia pojęcia "małe". Wink

A tak mniej filozoficznie to każdy patrzy indywidualnie na zagadnienie wielkości pomieszczeń, przez pryzmat własnych potrzeb i możliwości finansowych - mnie najbardziej dokucza mała kotłownia i tylko ze względu na niemożność przechowania większej ilości opału. Problem pewnie rozwiąże, że pellet będę składował jeszcze w garażu,  a w przyszłości (jak dzieci wyfruną) przerobię jeden pokój na skład. Reszta pomieszczeń dla mnie ok. I zgodzę się z przedmówcami, że budynek warto zobaczyć realnie a nie na papierze czy zdjęciach.

Ogólnie nawet moi okoliczni maruderzy nadal marudzą, że brak stropu lanego, że to i owo ale jedno przyznają, że zgrabny i funkcjonalny "w sam raz". Choć ich zdanie akurat mnie nie interesuje.

Z innej jeszcze strony trzeba zawsze mierzyć siły na zamiary: jednym jest wybudować dom (duży, piękny z wielkim ogrodem i dużymi psami) a czym innym później to utrzymać, sprzątać i pielęgnować. Nie bez znaczenie jest też tryb życia jaki się prowadzi.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Martyna - 31.03.2017

Marcin z tym stropem to i nas pytają czemu nie.
Ja akurat mam zdanie ze wolę ogarnąć mały dom podwórko i cieszyć się życiem, a nie jak niektórzy moi bliscy 30lat dom nie ocieplony podwórko tak samo wszystko zaczęte i nie skończone.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Marcin1978 - 31.03.2017

(31.03.2017, 09:42)Martyna napisał(a): Marcin z tym stropem to i nas pytają czemu nie.
Ja akurat mam zdanie ze wolę ogarnąć mały dom podwórko i cieszyć się życiem, a nie jak niektórzy moi bliscy 30lat dom nie ocieplony podwórko tak samo wszystko zaczęte i nie skończone.

otóż to - esencja mojej wypowiedzi Big Grin

Z wodociągiem panowie są już koło mojej działeczki, kopią dalej do sąsiada - rura 110 jest moc Smile Robota sprawna i powtarzalna: wykopanie, włożenie odcinak rury, zasypanie i tak wkoło od środy. Dzisiaj mam nadzieje, że skończą nitkę główną i zabiorą się za przyłącza indywidualne.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - MMichał - 31.03.2017

Osobiście jestem zafascynowany tym projektem i gdybym tylko posiadał ziemię to pewnie wrzucał bym właśnie zdjęcia dachu. W mojej okolicy działka w dobrej lokalizacji żeby sprawnie dojechać do pracy to kwota od 120zł za m2 w górę więc póki co mogę tylko przeglądać dzienniki budowy i zazdraszczać. Nawiązując do pojęcia jakie tutaj padło, że dom jest mały... Albo też czytałem kilkukrotnie że nie ma stropu lanego. Powiem to tak, trzeba pamiętać o tym, że kiedyś w tym domu zostanie się samemu. Nie wiem jak w innych częściach kraju, ale u nas na Podlasiu w latach 70-80 bardzo modne były słupki, czyli domy kostki. Każdy taki sam tylko różni się elewacją i wzrostem. Jak one teraz wyglądają? A no tak, że mają każdy 3 piętra plus strych i nie rzadko dobudowano taras albo wiatkę, i w każdym siedzą małżeństwa przed emeryturą. Dzieci w miastach bo wyfrunęli studiować i już tam gdzie studia znalazła się robota wiec i zostali. I teraz 2 osoby siedzą w takiej chacie, więc siedzą tylko na dole, góra zamknięta, nawet grzejniki zakręcone żeby nie kotłować niepotrzebnie. Ja jeden pomrze, to sprzedają bo jedna osoba nie podoła z taką chatą, która wypełnia się ludźmi 2 razy w roku. Takie moje zdanie.


RE: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz. - Martyna - 31.03.2017

Tak jest
A co śmieszne to osoby które wiedzą co budujemy to maja takie domy i sie pytają czemu taki a nie inny. Czemu bez piętra A dzieci dorosna to gdzie będą mieszkać.


  
Menu