Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Cierpisz-dziennik budowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
witam wszystkich
Myśl o budowie domu przyszła nagle, choć nieraz marzyłem o własnym domku, lecz teraz staram się realizować to marzenie.
na początek oczywiście działka:
nie szukając jej w ogóle domek powstanie w miejscowości rodzinnej mojej żony.
Z działki ok. 7h wydzieliliśmy 25a, wystarczająco dla nas(i dzieci) Smile
Przeglądając różne projekty i strony internetowe trafiłem na to forum.
Po zastanowieniu się stwierdziliśmy że dla naszej 4 osobowej rodziny jest idealny.
Projekt został kupiony w wersji podstawowej.
Zmiany to jedynie okno narożne w kuchni (duże) no i jeszcze dużo dużo papierologii.
Prace jak narazie we własnym zakresie. Ławy zrobione z pomocą szwagra i teścia a murowaniem ścian fundamentowych zajął się mój tata.
Ja donosiłem bloczki i mieszałem zaprawe a ojciec wymurował sciany w sumie 1,5 dnia mu zeszło.
Izolacja z papy oczywiście na ławie, oraz izolacje pionowe zrobione. niestety brakło czasu i pogody na wykonanie kanalizy i zrobienia wylewki.
Dalsze prace prawdopodobnie rusza w lipcu(jak będę w PL) do wieńca, koło września będą wiązary i tak do jesieni pasuje rzucić dachówke.
[attachment=800][attachment=796][attachment=799][attachment=798][attachment=797][attachment=794][attachment=793][attachment=801][attachment=802]
Można? Pewnie, że można Smile Kolejny przykład, że kolejna świadoma osoba zdecydowała się na budowę " we własnym" zakresie
 
P.s sxkoda, że mało kto się decyduje na publikowanie no ale rozumiem i szanuję decyzję. Ja mam tę przyjemność widzieć postępy na codzień z wielu placów budowy Smile Powiem tylko tyle, że trochę tego już jest Smile
Pzdr. Ł
Czy ja dobrze widze??? Na lawach drutowych masz naniesione 2 poziomy??? Poziom lawy i poziom pod ostatnia warstwe bloczka ?(zera)???
Geodeta wyznaczyl mi gore fundamentu poniewaz nie dopilnowalem poziomu przy wykopie i troche braklo na 1 dlugosci. Mowilem ze zaraz podkopie ale oni zawsze czasu nie maja. Poziom lawy wyznaczylem sam.
(08.05.2017, 12:50)santaDe napisał(a): [ -> ]Geodeta wyznaczyl mi gore fundamentu poniewaz nie dopilnowalem poziomu przy wykopie i troche braklo na 1 dlugosci. Mowilem ze zaraz podkopie ale oni zawsze czasu nie maja. Poziom lawy wyznaczylem sam.

Dobry pomysl! Tez tak zrobie.
Dziekuje za podpowiedz.
Trochę pózniej jak planowalem ale dalsze prace wykonane szybko i sprawnie. Niestety czas nie pozwolil na wymurowanie scianek dzialowych. Zrobie to po 10 sierpnia jak bede w PL. w czwartek od poludnia zabralem sie za rownanie pod chudziaka, w piatek poskladalem i zasypalem czesc kanalizacji, w sobote porownane na igle i zalane. Siatki zgrzewane dalem 4mm grube. w poniedzialek na spokojnie zrobilem pierwsza warstwe a do srody sciany juz staly. Niestety szolowanie z desek jest dosc pracochłonne ale nie miałem innego materiału na to. Na spokojnie w czwartek wykonane zostalo zbrojenie i przygotowane deski, w piątek i sobotę bylo szalowanie i w sobotę zalany wieniec. Poniedziałek rozszalowanie. Prace wykonywałem z bratem i tatą.
Witam czy była by możliwość zobaczenia domu na zywo
Praca idzie ci szybko i sprawnie gratulacje
Mysle ze nie ma problemu. Zona jest przewaznie caly czas w domu, ale prosze dac znac wczesniej
Zmiana okna na narożne -jaki koszt podczas adaptacji??
Witam, Czy jest możliwość obejrzenia budowy z bliska?
Jestem z Rzeszowa i razem z żoną planujemy budowę domu według projektu Łukasza i chcielibyśmy zobaczyć jak gabarytowo wygląda budynek, bo niestety dysponujemy małą działką 7 ar.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7