Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 14 - Sciany fundamentowe, trzpienie żelbetowe... 21.01.2017 Full HD
#7
Bloczki z wapna hmm na fundament hmm chyba jakas nowosc:-)

Dzien dobry-) obserwuje Panie Lukaszu Pana od dawno i bardzo dobry pomysl z kamera i filmikami z budowy ale do rzeczy..w tym roku tez zamierzam budowac dom i zastanawia mnie skad ta moda teraz na fundamenty z bloczkow? Czy lany zelbet niebylby lepszy, trwalszy, mocniejszy, mniej pracochłonny no i tanszy? bo w koncu bloczek to beton + robocizna??hm. Lawe chce zrobic tak jak Pan..w ziemi..najlepszy i najszybszy sposob a fundamenty i szalunkow a i deski poniej mi sie przydadza:-)
Ps.rowniez chce budowac metoda gospodarcza..i swietnie Pan utarł nosa tym wszystkim niedowiarkom co nie wierzyli ..wielu moich znajomych tak samo twierdzilo i paplalo glupoty zeby wybudowac parterowke trzeba miec powyzej 300tyszl...I ostatnia uwaga Panie Lukaszu czy zamierza Pan stworzyc projekt parterowki z poddaszem do adaptacji?hmm..wczesniej myslalem o parterowce okolo100m2 ale pozniej pomyslalem zeby obnizyc jeszcze koszty o parterowce z poddaszem do adapatcji..tzn parter 70m2,dach prosty dwuspadowy i poddasze ze stropem belkowym ponad 30m2 wowczas taki domek wydaje mi sie tanszy..mniejsza zabudowa, powierzchcnia dachu itd a i poddasze mozna zaadoptowac troszke pozniej kiedy bedzie sie chcialo..mysle postawic taki domek za okolo 130tys..hmm zobaczymy jak to wyjdzie:-) Pozdrawiam serdecznie !
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 14 - Sciany fundamentowe, trzpienie żelbetowe... 21.01.2017 Full HD - przez Amator - 22.01.2017, 21:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu