Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 33 - Posadzka na gruncie "chudziak". Zero budynku 06.03.2017 Full HD
#10
Z wielkim zaciekawieniem i podziwem śledzę robotę Łukasza, ale niestety muszę dodać łyżkę dziegdziu do tej beczki miodu...
Zaznaczam, że jestem teoretykiem, ale zbieram wiedzę, bo chcę by mój dom był dobrze zbudowany; stąd też filmiki Łukasza traktuję jako ogromną bazę wiedzy, ale patrzę na nią też krytycznie.
O ile do tej pory wszystko mi "pasowło", o tyle mam spore wątpliwości co do wykonania hydroizalacji wewnętrznych ścian fundamentowych i dylatacji chudziaka (jak Łukasz powiedział, tak się robi od kilkudziesięciu lat, ale teraz jest troszkę inne podejście).
Poniżej moje uwagi:
1. Piasek nie jest gruntem, który odcina kapilarne podciąganie wody, więc wg mnie pod chudziak powinna iść przynajmniej jakaś folia.
2. Chudziak powinien być oddylatowany od fundamentu.
3. Brakuje mi połączenia zewnętrznej hydroizoalcji z izolacją szczytu ściany fundamentowej i izolacją chudziaka. Łukasz mówi, że położy papę na fundament i potem na to murowanie ścian. Pewnie potem będzie jakoś łączył papę, która leży na fundamencie z hydroizalcją podłogi. A co jak podłoga siądzie inaczej niż fundament? Hydroizolacja zostanie przerwana...

Poniżej zamieszczam przykładowy rysunek wykonstruowania hydroizolacji, który mnie przekonuje (pomijam trudność robót i koszty).

.jpg   Hydroizolacja.jpg (Rozmiar: 171.03 KB / Pobrań: 735)
Źródło: "Poradnik. Hydroizolacje w budownictwie. Wybrane zagadnienia w praktyce", Maciej Rokiel, str. 365
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 33 - Posadzka na gruncie "chudziak". Zero budynku 06.03.2017 Full HD - przez pstawik - 07.03.2017, 09:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu