Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 33 - Posadzka na gruncie "chudziak". Zero budynku 06.03.2017 Full HD
#14
Mam wrażenie że schemat @pstawik robił jakiś producent masy KMB lub szlamu uszczelniającego. Wg mnie nie ma sensu chronić chudziaka przed wodą - bo beton dobrze znosi stan wilgotny o ile nie jest zamrażany / rozmrażany - a tak się z chudziakiem nie dzieje. Zresztą skoro izolujemy chudziak, to dlaczego nie ławę fundamentową?

Izolacje przeciwwilgociowe / przeciwwodne są po to aby nie wpuścić wody do wnętrza domu / do cegły / do betonu komórkowego - czyli do miejsc / materiałów którym szkodzi woda. 

Jeśli chudziak jest powyżej gruntu i posadowiony na piasku to nie ma sensu stosować pod nim / nad nim ciężkiej izolacji, bo do niego może jedynie dotrzeć wilgoć podciągana kapilarnie, a nie zaleje go woda (chyba że rurka w budynku pęknie). Inaczej jest w piwnicy - w skrajnym wypadku buduje się odwrócony basen - wszystko lepimy szlamem / płynną gumą etc., ale wtedy chyba tańsze jest zrobienie studni na środku piwnicy a w niej pompa zatapiana - tak jak teraz często jest w starych budynkach.

Jeśli działka jest zalewana, jest co roku stojąca woda, to trzeba z budynkiem uciec odpowiednio wyżej (wyżej chudziak) - nikt nie da gwarancji że za 3 lata podczas pracy budynku nawet najlepsza izolacja nie pęknie razem ze ścianą - i co wtedy? Zrywamy podłogi aby naprawić rysę?


Poza tym trzeba pamiętać że wszystkie schematy wyglądają bardzo pięknie, natomiast rzeczywistość budowlana je dość mocno weryfikuje - nikt nie zabawia się z każdym detalem przez pół dnia, nawet dla siebie, bo nie wybudowałby domu przez 40 lat...

Dla mnie izolacje wykonane przez Łukasza są całkiem poprawne - u mnie są zastosowane dokładnie takie same.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 33 - Posadzka na gruncie "chudziak". Zero budynku 06.03.2017 Full HD - przez jarzyn - 07.03.2017, 16:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu