Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od czego zacząć?budowe domu za 150tys
#7
(13.03.2017, 11:34)Agniecha194 napisał(a): Proszę o porady od czego zacząć załatwianie papierkowych pozwoleń na budowe domu. Niewiem od czego zacząć od kupna projektu?od kredytu w banku?czy moze od wyznaczenia drogi wjazdowej na działkę ?lub podłączen do gazu lub wody?
Mamy swoja działkę, czekamy jeszcze na przebudowe slupów NN kable mają iść ziemią a nie tak jak dotychczas przez środek działki nad powierzchnią.
Czy poprostu wstrzymac sie z wszystkim poki nie przebudujemy sieci elektrycznej??
Gmina ma miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Prosze o porady głownie chodzi mi pokolei jak przebrnąc przez papierkową biurokracje sprawnie i bez stresu

Cześć.Dam tobie dobrą radę.

1.Miejscowy Plan zagospodarowania terenu to jest pierwsza rzecz o którą musisz wystąpić .Tam masz wszystko napisane co można a co nie .Jeśli w warunkach zabudowy jest napisane,że jest pozwolenie na budowy ww domu za 150tyś a min.rodzaj dachu -czterospadowy,kąt nachylenia dachu 25 stopni,wysokość budynku to są jedne z wazniejszych rzeczy.

2.Kupno projektu

3.Kierownik budowy i tu dobra rada mój przyszły kierownik budowy załatwi wszystkie papierkowe sprawy za mnie w cenie prowadzenia budowy plus 1500 zł za adaptacje projektu i tyle.Nie męcz się sama z tymi sprawami pozwolenia itd nie warto ! stracisz dużo zdrowia i dostaniesz siwych włosów.Ogólnie u nas w pomorskim kierownicy biorą za załatwienie spraw wszystkich, dodatkowo od 600 do 1000 zł ale uwierz mi to i tak się opłaca dać i zapłacić,mieć spokój . Mój kolega po 7 miesiącach uzyskał wszystkie pozwolenia to jakaś masakra i załatwiał to sam i mówił mi,że to jakiś koszmar był. Każdy to tobie powie tobie i tyle.Ogólnie przygotuj się na łączną kwotę czyli wszystkie opłaty wraz z prowadzeniem budowy od 5  do 7 tyś to wszystko i tyle.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Od czego zacząć?budowe domu za 150tys - przez czarny286 - 13.03.2017, 20:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu