Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od czego zacząć?budowe domu za 150tys
#11
(13.03.2017, 21:36)czarny286 napisał(a): No nie przesadzam uwierz mi.

Kierownik budowy 2000zł
Adaptacja projektu czyli architekt 1500zł
Wyciągniecie wyrysu mapki do celów projektowych 800 zł
Podbicie kwitów przez majstra odnośnie podlączenia wody 650zł
Wyciągniecie dokumentacji odnonśie przyłącza sieci wodnej 200 zł
Geodeta 500 zł
Zostało wyciągniecie kwitów odnośnie przyłącza energi elektrycznej z Energi też nie mała kwota nie pamiętam dokładnie
I u nas dodatkowa opłata kierownikowi budowy za załatwianie papierów odnośnie pozwoleń 600-1000 zł

jeszcze tam jakieś duperele były około 300 zł chyba .

I trzeba zaznaczyć,ze architekt weżmie tyle jeśli nie będziemy wprowadzać dużo zmian za doprojektowanie piwnicy 500 zł drożej by wyszło.Nie stety u nas są takie ceny wiec nie piszmy,że to tylko są 2 rzeczy czyli kupno  projektu i adaptacja bo wiele osób tak jak ja do dzisiaj nie zdaje sobie sprawy ile same pozwolenia kosztują a są one potrzebne po to aby ruszyć z budową ,zakładając,że staramy się o pozwolenie na budowę !


Więc chyba tobie rozjaśniłem sprawę co ?

Nie wiem moze w innych czesciach polski jest inaczej.

Mnie pozwolenie kosztowalo:

Projekt
Architekt 1100 zł
Wypisz z MPZP 50 zł
Mapa do celow projektowych 500 zł ( w urzedzie zostawiamy tylko 1 oryginal), geodeta robi przeważnie 4 sztuki wiec pozniej mamy na wszystkie media

Na pozwolenie czekałem 3 tyg,

Nie trzeba teraz dawac zadnych wypisow z ewidencji gruntów - przyjmują na oswiadczenie ze jestes włascicielem
NIe trzeba dołącząc zadnych warunków na miedia ( zreszta sa przeciez one bezpłatnie wydawane przez dostawców)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Od czego zacząć?budowe domu za 150tys - przez tarkins - 13.03.2017, 21:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu