Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 3 - budowa domu dzień po dniu. Suchy beton. Zalewanie fundamentów.
#6
Jeszcze nigdzie nie widziałem foli czy jakiejkolwiek izolacji na chudziaku.Co powiesz na to jak Ci powiem że znakomita większość domów budowanych w Polsce metodą gospodarczą ma fundament lany bezpośrednio w grunt.Kopie się dołek, na spodzie szpadlem trochę szerzej i dzida beton z gruchy.Izolacja jest dopiero przed murowaniem z pustaków.Czy szanowny Kolega uważa ,że wszystkie te domy (a jest takowych w Polsce baaaardzo dużo) są źle zrobione ?Tak się robiło od dziesięcioleci i można uznać że jest to sprawdzone.Łukasz robi to w sposób dokładniejszy tzn daje izolację poziomą pod ścianę fundamentową połączoną z izolacją podłogi na gruncie i izolacją pionową fundamentu i jest to sposób można powiedzieć "książkowy" choć Kolega jak widać czyta inne książki SmileJak się boisz dysperbitu to sobie zrób izolację z papy tak jak było to na budowie w Myśliborzu,możesz również całą ławę opierdzielić papą i spać spokojnie że Ci fundamenty nie korodujo SmileFolia paroizolacyjna jest ok, amelinowa troszkę lepsza bo niby lepiej izoluje,nie widzę błędu .Montaż regipsów to decyzja Huberta (świadoma zapewne).Ja nie widzę błędów w tym projekcie ale to tylko moja opinia Smile
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 3 - budowa domu dzień po dniu. Suchy beton. Zalewanie fundamentów. - przez m4yflower - 06.07.2017, 23:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu