Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 3 - budowa domu dzień po dniu. Suchy beton. Zalewanie fundamentów.
#9
(07.07.2017, 09:54)mixtur napisał(a): ja jeszcze wrócę do tematu bednarek.
Wujek google podpowiada że zazwyczaj wykonuje się uziom fundamentowy sztuczny lub naturalny:
- sztuczny tj bednarka rozłożona wewnątrz zbrojenia przez całą długość ław - wiadomo -> koszty, ale jak najbardziej poprawnie
- naturalny tj. przyspawany do zbrojenia kawałek bednarki ale w tym przypadku "źródło" podaje że z racji wiązania strzemion drutem nie powinno się wybierać tej metody. Można temu zapobiec spawając połączenia strzemion z prętami ale o wadach tego rozwiązania wspomniał Łukasz w filmie.
Co o tym sądzicie?

Dodatkowo: skąd wiadomo ile tych bednarek wyprowadzić z ławy? Dlaczego są tutaj 4 a czy nie może być 1?
Dzięki

Hej,
Kiedy pracowałem przy pomiarach elektrycznych, mnie uczono, że aby uznać uziom fundamentowy za poprawny zbrojenie musiało być spawane. Zapewnia to odpowiednią skuteczność uziomu. Firma, w której pracowałem nie wydała pozytywnej opinii o uziemieniu fundamentowym, jeśli przed ich zalaniem nie widzieli zbrojenia.
Jednak znam też firmy które widząc wystającą bednarkę z fundament od razu wypisuje papieryBig Grin
Pozdrawiam całą ekipę, świetne filmiki!! trafiłem na Twój kanał kilka miesięcy temu, przypadkiem i zostałem na dłużej!Big Grin Dobra robota!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 3 - budowa domu dzień po dniu. Suchy beton. Zalewanie fundamentów. - przez JacekD - 07.07.2017, 16:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu