Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połączenie ściany fundamentowej/wieńca z chudziakiem
#1
Witam, napłynęły do mnie ostatnimi czasy skrajnie różniące się informacje to od ekipy budującej, przedstawicieli od izolacji fundamentów i chciałem raz na zawsze rozwiać wątpliwości w tej kwestii ale po kolei.

Wersja wykonawcy:
Ściana fundamentowa z pustaków szalunkowych zalana betonem B25 wodoszczelnym, na ławie fundamentowej, od zewnątrz będzie izolacja ciężka czyli grunt webera + masa Deitermann superflex 10 z siatką AKE i folią kubełkową, od środka ma być EUROLAN 3K tworzący lekką izolację i tu pojawia się pytanie-
Wykonawca pozostawił opaskę od wewnątrz fundamentu na ok 10-15 cm czystego betonu bez izolacji pionowej (gruntu itp) twierdząc że to po to by cyt. "chudziak związał się ze ścianą fundamentową" i że zawsze tak robią a raz kierownik budowy kazał im skuwać izolację kiedy blok budowali i zrobili pionową do samego szczytu wieńca od wewnątrz fundamentów (dziwi mnie takie coś bo to nie monolit tylko pustaki szalunkowe... jak wiadomo niezbyt mocne i czy takie ważne by właśnie z szalunkiem traconym to się połączyło - co to niby da?)

Wersja np WEBERA że izolacja ma mieć zachowaną ciągłość tj. od ławy do wieńca w tym wyoblenie na zewnątrz pod ciężką izolacją

Teraz kogo słuchać na logikę - rozum mi podpowiada że nawet jak chudziak zwiąże się z ścianą fundamentową w postaci pustaka szalunkowego to marne to dla niego podparcie.. a izolacja przerwana przy ewentualnym kapilarnym podchodzeniu wody w górę może się zakończyć np grzybkiem oczywiście nie od razu ale np za 20 lat.. a jak wiemy firmy daja gwarancję an 60mc lol... Na YT wiele filmów widziałem to np folie wywyjają na wieniec, nawet dają jakąś piankę z rolki rozwijaną pomiędzy tą folię a ścianę fundamentową (pewnie jakaś dylatacja) a ja sam nie wiem co o tym myśleć...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Połączenie ściany fundamentowej/wieńca z chudziakiem - przez bestia666 - 11.10.2017, 18:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu