Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DZIEŃ 21-25 Zasyp fundamentów, kanalizacja, posadzka - tzw. ZERO
#1
Thumbs Up 
Dzień 21 - 11h w 3 osoby + koparka + sporo sprzętu Wink

Zamówiłem 7 wanien piasku - 175 ton.
Koparka pracowała łącznie aż 11 godzin - obsypała z zewnątrz, wybrała glinę zalegającą wewnątrz fundamentów, zasypała fundamenty, trzeba było przestawić palety z Ytongiem, by była możliwość obsypania.

Zagęszczałem z 2 kolegami (na ostatnią godzinę został jeden kolega). Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy.
Piasek żółciutki, fajnej jakości - nie brałem tam gdzie najtaniej, tylko tam gdzie najlepszy.
Miałem dużo obaw, że to będzie ciężki dzień, ale szło bez problemu.

Zagęszczałem skoczkiem, ale koparkowy mocno mi sugerował, żebym wziął od niego płytówkę 120 kg. Porobiłem testy - skoczek w luźnym piasku troszkę się topił, za to płytówka ubijała słabo.
Wjeżdżając skoczkiem na ubite płytówką - pod skoczkiem siadało jeszcze ze 4 cm - zasyp robiony aż na 3 razy - po ok. 25-30 cm.

Wyszło na to, że jedna osoba równała troszkę łopatą- później druga osoba leciała raz płytówką - a następnie wskakiwałem skoczkiem.
Dzięki temu skoczek się nie topił. 2 maszyny przez cały dzień spaliły równe 6 litrów benzyny.

Na koniec wrzucone 3 łychy piasku, żeby podrównać troszkę.
Została prawie cała wanna piasku.




Dzień 22 - 4h w 2 osoby

Z uwagi, że w dniu wcześniejszym nie było zbytnio wyrównane, to troszkę podrównałem "na oko" i "do sznura".
Dodatkowo dostałem do dyspozycji płytówkę - ale 350 kg Wink
Zrobiłem "kilka kółek". Jadąc ok 2 metry od ściany - ze ściany obsypywały się drobinku piasku Wink
Jest ubite konkretnie - pokażę jak bardzo na zdjęciu z kopania pod kanalizę.

Nie ściągałem piachu łatą pod wymiar - jak robi Łukasz. Nie miałem mocy - miesiąc tyrania non stop. Z żoną porobiliśmy dokładne pomiary (ok. 170)  i wyciągnęliśmy średnią. Wyszło 11,8 cm. Zamówiłem 14 m3 betonu B15. Po namyśle - zmienię zamówienie na B20.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
DZIEŃ 21-25 Zasyp fundamentów, kanalizacja, posadzka - tzw. ZERO - przez Michał G. - 13.05.2018, 20:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu