Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiele pytań na rozpoczęcie działalności budowlańca
#8
Witam!
Challenge accepted!
A - Z tego co widzę nikt tego nie robi ale Łukasz na jednym z filmów mówił ,że rozważa takie rozwiązanie.Tutaj na forum jeden z użytkowników to zrobił(patrz dzienniki budowy) Ja u siebie również zamierzam takowy wieniec wykonać.
B - Bo nie ma takiej potrzeby.Tak jak Sierżant napisał konstrukcja wiązarowa jest samonośna i nie potrzebuje podparcia.
C - Wieniec ma spiąć wszystko w jedną całość,usztywnić budynek.Przy okazji można wieńcem wyrównać ewentualne nierówności ścian.Wieniec oczywiście stanowi również podłoże do mocowania więźby (nie wyobrażam sobie mocowania więźby bezpośrednio do pustaków jakichkolwiek)
D - To o czym piszesz to płyta fundamentowa.Wielu inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie ,zwłaszcza w trudnych warunkach gruntowych.Płyta jest droższa od tradycyjnych fundamentów i dlatego jest mniej popularna.
E - Mówisz o domach z poddaszem użytkowym.Takie już uroki poddasza że są skosy a podnosząc ściankę kolankowa burzysz proporcje domu.Chcąc mieć
     więcej powierzchni na górze trzeba by było zrobić pełne piętro co w u nas na dzień dzisiejszy jest mało popularne a szkoda bo uważam że taka mała kostka wcale nie wyjdzie drożej od domu z poddaszem.
F - Wszystko zależy od warunków gruntowych oraz od tego czy mamy piwnicę.Łukasz robił drenaż u siebie ze studnią chłonna,poszukaj na YouTube.
G - Jest taka możliwość ale to wg mnie bez sensu.Musiałbyś zrobić konstrukcję nośną wewnątrz domu (w najprostszym wypadku podciąg przez środek domu oparty na dwóch słupach).Wywalanie wiązarów i całego dachu i robienie później stropu i więźby od nowa to ogromne koszty.Jeśli się chce mieć poddasze to najlepiej wybrać projekt w którym to poddasze jest uwzględnione.
H - Na rynku jest masa projektów z garażami, to czy ktoś chce garaż w bryle, doklejony , wolnostojący czy w ogóle nie chce garażu to już indywidualna decyzja inwestorów.Projekt któremu jest poświęcone to forum jest bez garażu gdyż jest on w założeniach tani w budowie.
I - Nie ma szkieletowej wersji tego projektu jest za to projekt szkieletowego garażu.Ta technologia w Polsce wciąż jest dużo mniej popularna od technologii tradycyjnej (murowanej).
J - Kilka milimetrów to żadna różnica na budowie.Tolerancja wymiarowa przy odbiorze wynosi 2%
K - Niestety nie prowadzę działalności ale z tego co wiem najlepiej rozbijać robotę na małe etapy i po każdym brać hajs.Mniejsza wtedy szansa że zostanie się wydymanym na większą kwotę.
L - Na dzień dzisiejszy w znakomitej większości przypadków inwestor przychodzi z projektem kupionym w biurze bądź wykonanym przez architekta na zamówienie.

Na francuskim prawie się nie znam więc nie pomogę.Pozdrawiam.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wiele pytań na rozpoczęcie działalności budowlańca - przez m4yflower - 08.07.2019, 10:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu