Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiele pytań na rozpoczęcie działalności budowlańca
#19
Lukas0685,
Wykonywałem w życiu wiele zawodów, zarówno biurowych jak i terenowych. Pracowałem jako pomocnik budowlańca, ale niezbyt długo. Dużo pomagałem w remoncie swojego dachu. Mam uprawnienia ka koparko-ładowarki i ładowarki.

Nie wiem tylko w jakim kontekście pytasz...

Chciałbym jednak zacząć robić coś perspektywicznego, czyli założyć własną firmę budowlaną budującym ludziom domy do stanu surowego zamkniętego.
Nie boję się ciężkiej pracy; chcę jednak, żeby była ona godziwie wynagradzana. Dlatego myślę o powrocie do Polski, nauczeniu się budowania i wyjeździe na Zachód za lepszymi pieniędzmi.

Jestem o wiele bardziej pracowity, niż murzyni pracujący na budowach. Jak pracowałem z nimi, to zarabiałem tyle sami, mimo, że oni nie znali prawie w ogóle języka, a ja znam angielski w stopniu komunikatywnym i niemiecki w stopniu dobrym.
Jestem o wiele lepiej przygotowany teoretycznie i o wiele bardziej ambitny niż oni.
Posiadam pewien kapitał na start.
Wiem, że nie mam tyle doświadczenia, co Łukasz Budowlaniec, ale żaden budowlaniec nie startował z tego poziomu praktycznej wiedzy, na którym jest dzisiaj. Daję sobie więc pewien ,,kredyt", ale nie nie spocznę na laurach i się nie poddam.

Poza tym kontynuując wątek: gdybym znał odpowiedzi na te pytania i miał wiedzę praktyczną, to nie pisałbym na tym forum, tylko budował ludziom domy, może sam uczył niektórych ludzi fachu budowniczego.
Mało tego, nie ceniłbym się jak amator, tylko jak profesjonalista, bo na takich też jest popyt.

Pytam o kwestie teorii z praktycznego punktu widzenia. Nie jestem aż tak głupi, żeby nie wiedzieć, że są ,,szkoły budowlane" i różnego rodzaju kierunki specjalistyczne. Problem jednak polega na tym, że system edukacji jest całkowicie skorumpowany. W szkołach i na uniwersytetach uczą jednego, a w życiu wymagają drugiego.
Sytuacja będzie wyglądała tak, że ja pójdę na studia na architekta, stracę czas, pieniądze i możliwości, a jak już skończę, to wyobrażenia i oczekiwania zostaną brutalnie zmiażdżone przez szarą rzeczywistość.
Mam już jedne studia - z bankowości. Już na samych studiach głośno były poruszane temat, że to, czego się uczymy prawie w ogóle nie pokrywa się z realnym zapotrzebowaniem ze strony pracodawców. I co? Nic. Cisza.
Drugi raz nie popełnię tego błędu.

Kwestia ludzi.
KAŻDY CHCE SIĘ WYBUDOWAĆ JAK NAJLEPIEJ, JAK NAJSZYBCIEJ I JAK NAJTANIEJ. KAŻDY, ABSOLUTNIE KAŻDY. Pierwsze i trzecie mogę zaoferować bez problemu, kosztem drugiego. U mnie pójdzie dłużej, ale będzie tanio i solidnie.
Ponadto - wracając do mojej osoby - cały czas się uczę. Nie przepijam czasu, pieniądzy ani możliwości, więc mam pewną przewagę nad tymi, którzy po 8 godzinach pracy odpalają telewizor czy idą na piwo do baru.
Na pewno nie zamierzam zostać Januszem Budownictwa.
Uważnie śledzę kanał, i uczę się ile tylko mogę. Mam jednak swój własny umysł i nawet oglądając poszczególne filmy widzę co można by ulepszyć w firmie budowlańca budującego domy pod SSZ.

Sęk w tym, że im więcej wiem, tym więcej mi się pokazuje tego, co jeszcze muszę wiedzieć, czyli jeżeli odpowiem sobie na jedno pytanie przy pomocy zdobytej wiedzy - niemal od razu pojawiają się co najmniej 3 następne wynikające z poprzedniego. Trochę tak jakby... ulepszanie tego, co już wiem.

Nie poddam się. I zrobię wszystko, żeby zwyciężyć.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wiele pytań na rozpoczęcie działalności budowlańca - przez DaroManchest - 12.07.2019, 04:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu