Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 14 - Sciany fundamentowe, trzpienie żelbetowe... 21.01.2017 Full HD
#6
Witam. Najpierw, ponieważ jest to mój pierwszy wpis podziękowania za to co robisz.
Chciałbym się dowiedzieć czy dopuszczasz możliwość murowania ścian fundamentowych z bloczków betonu komórkowego. Z tego co się zorientowałem fachowcy nie mówią "nie", przytaczają jedynie argument że jest to rozwiązanie droższe. W wyniku prostych obliczeń wyszło mi, że jeden bloczek z betonu komórkowego o wymiarach 24x24x59 pozwala wymurować powierzchnie ściany równą 3,1 bloczkom z betonu tradycyjnego o wymiarach 12x24x38. Także jest to rozwiązanie cenowo porównywalne. Natomiast nakład pracy potrzebny do wymurowania tej samej powierzchni ściany przemawia za betonem komórkowym. Wydaje mi się także, po oglądnięciu Twojego filmu, że bloczki z betonu komórkowego lepiej trzymają wymiary no i chyba łatwiej wykonuje się w nich wszelkiego rodzaju przepusty. Ciekawi mnie jakiego jesteś zdania na ten temat. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 14 - Sciany fundamentowe, trzpienie żelbetowe... 21.01.2017 Full HD - przez wawaz - 22.01.2017, 17:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu