Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 14 - Sciany fundamentowe, trzpienie żelbetowe... 21.01.2017 Full HD
#19
(26.01.2017, 00:06)Amator napisał(a): Lawy bede robil tak jak Pan Lukasz z desek..(duzo ich nie pojdzie..) a na sufit czemu sie nie nadaja?za ciezkie? Na podloge tam gdzie bede mial antresole to dam osb raczej a na to panele...ale byc moze zastosuje je na antresoli jako scianki dzialowe:-) a jak je połaczysz na wiencu? masz jakies klamry itp? fundamenty robisz z pustakow szalunkowych a nie myslales zeby wienca zrobic z takich kształtek U ktore muruje sie na cieniutka warste, do srodka zbrojenie i zalewasz betonem..tez fajne i szybkie rozwiazanie hmm   https://www.youtube.com/watch?v=KvGeluU21aQ

Stosując kształtki przy ścianie 24 cm zostaje mało miejsca na beton i zbrojenie.Poza tym nie są wcale tanie. Skręcę je szpilkami(prętem gwintowanym podobno 6 mm wystarczy)plus rurka w środku.Tak jak na filmie z trzpieniami.Pręt gwintowany kosztuje 1,5 za metr M8,rurka do szalunków 1 zł za metr plus przesyłka.Warto sobie wcześniej policzyć i przygotować,pociąć.Ja zamówiłem od razu z szpilkami pod murłatę z pręta M16.Kupiłem płyty z myślą o wieńcu ale jak już są pocięte to pewnie pójdą pierwsze na ławę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 14 - Sciany fundamentowe, trzpienie żelbetowe... 21.01.2017 Full HD - przez soviet - 26.01.2017, 00:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu